تاریخچه و چارچوب مربیگری

تاریخچه و چارچوب مربیگری

هر روزه در هر شرکتی، اشخاص استخدام مـی شـوند، ترفیـع مـی گیرنـد و از یـک موقعیـت بـه موقعیت دیگر می روند. هر روزه، در هر شرکتی، افراد به عنوان قـسمتی از رشـد حرفـه ا یـشان، نیاز به پیشرفت دارند . هرروزه، در هر شرکتی اشخاص به عنوان یکی از مؤثرترین راه ها برا ی یاد دادن مهارت ها و روشهایی به افراد در سازمان ها، آموزش می بینند؛ اما آموزش فقط یک راه برای رسیدن به پیشرفت می باشد. فراگیری، پیشرفت و حفظ افراد خوب توسط بـسیاری از سـازمان هـای خـوب جـزء امتیازهـا ی رقابتی محسوب می شود.

مربیگری، به عنوان رشته قدرتمندی پدیدار گشته است که سازمان هـا آن را به شیوههای گوناگونی به کار می گیرند تا افرادشان را بسازند و حفظ کنند. مربیگری، یـک تازه وارد منسوب به سازمانها می باشد. تا اواخر دهـه ۱۹۸۰ ،تعلـیم دادن عمـدتاً بـر ورزشـها ی انفرادی و ورزشها ی تیمی، تمرکز داشت.

مربیگری به عنوان ابزاری برا ی کمک بـه اشـخاص در کسب دستاوردهای بهتر در مواردی به غیر از ورزش به طور همزمان در علـوم مختلـف، مطـرح شد:

  • فلسفه هستی شناسی، که سؤال هایی درباره طبیعت هستی است.
  • روانشناسی سازمانی، سؤال هایی را درباره اینکه مردم چگونه در گروهها کار می کنند، چگونه افراد یاد می گیرند و تغییر می کنند و چه چیزی باعث می شود افراد احساس خوشحالی و رضایت کنند، را مطرح می کند.

امروزه، حداقل نیمی از سازمانها در حال فراهم کردن زمینه های آموزش برای کارمندان در اشکال مختلف هستند. دریک نظر خواهی از اعضای یک انستیتو برای پیشرفت اجرایی، ۵۹ درصداز پاسخ دهندگان گفتند که بودجه اختصاص داده شده برای تعلیم دادن در سازمانهایشان می تواند سالانه بیش از ۱۰ درصد رشد داشته باشد و به رغم آن فقط ۷ درصد بیان کردند که آنها یک فرآیند رسمی برای اندازه گیری و محاسبه نرخ بازگشت سرمایه (ROI)بر مربیگری دارند.

مطلبی در روزنامه «لندن تایمز» نشان داد که کابینه وزیران انگلیس و سایر خدمتگزاران شهری در چندین دپارتمان حکومتی در حال آموزش دیدن در دریافت هزینه از مالیات دهندگان هستند. آموزش، می تواند به رهبران حکومتی کمک کند تا مسائل پیچیده را تجزیه و تحلیل کنند، خلاقانه تر فکر کنند و تعادل بین زندگی و کار را به طور مؤثرتری مدیریت کنند. البته سر و صداهای زیادی از طرف اشخاص مخالف شنیده می شد که باعث استهزاء و ریش خند در میان مردم بود و این مسأله تا حد زیادی به دلیل عدم آگاهی درباره ماهیت مربیگری بود.

این مباحث ادامه یافت تا در میان مربیان با مهارتهای مختلف این سؤال مطرح شد که مربیگری واقعاً چیست؟ چگونه باید انجام شود؟ این بلاتکلیفی برای منابع انسانی و متخصصان توسعه سازمانی و مدیران در سازمانها، تشخیص زمینه های آموزش پیدا کردن یک مدل منطقی برای آموزش و کاربرد استفاده از آموزش در سازمانهایشان را بسیار مشکل ساخت چون اغلب، سازمانها فرصتی برای آزمون و خطا نداشتند. مربیگری در سازمانها، برای به اشتراک گذاشتن تجربیات در اثر کار کردن با حرفه ای ها، طراحی شده است تا تعلیم و آموزش را به آسانی، به طور مؤثر و مهم تر از آن با تأثیر فراوان، به کار بگیریم.

چنانچه مایل به دریافت اطلاعات بیشتر بوده و یا درخواست برگزاری جلسات کوچینگ دارید با ما تماس بگیرید:

پشتیبانی انلاین و پیام در تلگرام: ۰۹۱۹۸۰۰۰۷۴۷

فرم درخواست جلسه کوچینگ

تاریخچه و چارچوب مربیگری
به این مطلب امتیاز دهید

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

اگر این مطلب برایتان مفید بود، آن را با دوستانتان به اشتراک بذارید تا آنها هم از این اطلاعات بهره‌مند شوند.

Telegram Facebook WhatsApp +Google Twitter LinkedIn
کلمات کلیدی : , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

support
هر سوالی دارید مشتاقانه پاسخگو هستیم
تماس با پشتیبانی 8 صبح الی 7 بعد از ظهر | 09198000747
ارسال تیکت برای پشتیبانی
Please Wait
Please Wait