مربیگری کسب و کار

مربی کسب و کار شما

کارآفرینان در راه اندازی و مدیریت کسب وکار با چالشهای متنوعی روبه رو هستند. استفاده از مربیان کسب وکار در کمک به کارآفرینان برای درک نقاط کور، چالشها و موانع کسب وکار نقش مهمی ایفا میکند. هر سال هزاران کسب وکار کوچک راه اندازی میشود، اما فقط یک سوم از این کسب وکارهادر سال سوم باقی می ماند. علت ریشه ای شکست و مرگ شرکتهای تازه تأسیس، نبود سرمایه و فناوری، اشتباه فناورانه یا محصول با طراحی ضعیف نبود، بلکه علت اصلی بهره مندنشدن از مربیان کسب وکارباتجربه، شایسته و مناسب از سوی شرکتهای تازه تأسیس بود.

در این راستا مربیگری رویکردی جامع، مدرن وهدف محور محسوب میشود که در تبدیل دانش به مهارت و ایجاد تغییر و تحول در یادگیری در راستای کمک به بهبود شایستگی ها و تواناییهای افراد نقش مهمی به عهده دارد. بررسی جامع از سوی فدراسیون بینالمللی مربیگری (ICF )نشان داد مردم به مربیگری، برای تغییر و تحول در حرفه، زندگی و جوامع خود علاقمند هستند. طبق گزارش مؤسسه رسمی توسعه پرسنل انگلستان در سال ۲۰۱۰ ،۸۲ درصد مؤسسات توسعه و یادگیری از رویکرد مربیگری استفاده کرده اند.

مؤسسه ترسیم توسعه حرفه ای (CIPD )مربیگری را یکی از مؤثرترین شیوه های یادگیری و توسعه مهارت ها میداند.

مربیگری، یادگیری، خلاقیت و نوآوری دستورالعمل های اساسی برای مؤسسات آموزشی است. یکی از مهمترین چالشهای مؤسسات آموزشی این است که چگونه میتوانند دانش و مهارت فراگیران را توسعه دهند. در این راستا، فنون و روشهای نوینی چون مرشدی و مربیگری در کمک به بهبود شایستگی ها و توانایی های افراد مفید است. مربیگری فرایندی منظم، نتیجه محور، راه حل محور ومشارکتی است که طی آن مربی افزایش تجارب در زندگی شاگرد وعملکردوی را در ابعاد مختلف تسهیل و یادگیری خودهدایتی، رشد شخصی و دستیابی به اهداف تسریع میکند. مربیگری بر شناسایی فرصتها برای توسعه قوت ها و توانایی های میان فردی متمرکز است.

مربیگری روشی اثربخش در دستیابی به بهبود و پیشرفت شخصی است که ممکن است در حوزه کسب وکار، مدیریتی، زندگی، ورزشی و آموزشی همراه با نتایج بسیار رضایت بخش اجرا شود. درواقع، مربیگری در محدوده بسیار وسیعی کاربرد دارد. محبوب ترین شکلهای مربیگری شامل مربیگری کسب وکار، مربیگری مدیریتی و مربیگری زندگی است. مربیگری کسب وکار مربیگری فرایندی است که در شکلهای مختلف وجود دارد، اما در زمینه کسب وکار مربیگری به طور عمومی ابزار توسعه فردی و برای تواناساختن در عملکرد مؤثرتر و تحقق و شکوفایی پتانسیل ها دیده میشود. در محیطهای پرآشوب وبه شدت رقابتی، بنیانگذاران شرکتها و کارآفرینان به مربیان کسب وکار نیاز دارند تا واکنش صریح و صادقانه ای دربرابر راهبردها و موضوعات مدیریتی و رهبری داشته باشند. ازآنجاکه کارآفرینی برای رشد اقتصادی ضروری است، علاقه زیادی در توسعه برنامه های حمایتی اثربخش برای کارآفرینان وجود دارد.

معمولا دو گروه از افراد از این مربیگری بهره می گیرند :

Startup Businessافراد یا گروه هایی که به تازگی می خواهند بیزینسی را راه اندازی کنند و می خواهند در انتخاب بیزینس مدل و همچنین ارزیابی قبل از شروع کار و کسب خود ریسک سیستماتیک این فرآیند را کاهش دهند.

Companies شرکتها و مدیرانی که برای ارتقاء بهره وری و یا نجات بیزینس خود از آسیب دیدن تصمیم به بهره گیری از مربی کار و کسب می گیرند.


چنانچه مایل به دریافت اطلاعات بیشتر بوده و یا درخواست برگزاری جلسات کوچینگ دارید با ما تماس بگیرید:

پشتیبانی انلاین و پیام در تلگرام: ۰۹۱۹۸۰۰۰۷۴۷

فرم درخواست جلسه کوچینگ

مربیگری کسب و کار
به این مطلب امتیاز دهید

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

اگر این مطلب برایتان مفید بود، آن را با دوستانتان به اشتراک بذارید تا آنها هم از این اطلاعات بهره‌مند شوند.

Telegram Facebook WhatsApp +Google Twitter LinkedIn
کلمات کلیدی : , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

support
هر سوالی دارید مشتاقانه پاسخگو هستیم
تماس با پشتیبانی 8 صبح الی 7 بعد از ظهر | 09198000747
ارسال تیکت برای پشتیبانی
Please Wait
Please Wait