چگونه به عنوان یک مربی سوال های خوب بپرسیم
ژانویه 5, 2019
سه نکته برای موفق بودن در حرفه کوچینگ
ژانویه 6, 2019
Show all

فواید سوال پرسیدن

فواید سوال پرسیدن
فواید سوال پرسیدن 5.00/5 (100.00%) 3 votes

همه ی ما تا به حال جمله ی “نداستن عیب نیست” را به خصوص در مدرسه شنیده ایم. امّا نکات زیادی پشت این عبارت وجود دارد. تحقیقات نشان می دهند که سوال پرسیدن – چه توسط دانش آموز چه توسط استاد – می تواند به یادگیری همه کمک کند.

جیسون چان، یکی از اساتید دانشگاه آیوا، کلاس درسش را بر پایه پرسش و پاسخ قرار داده است. او در طول تدریس خود به صورت منظم از دانش اموزان سوال می پرسد. او این کار را نه تنها برای جلب توجه دانش آموزان، بلکه برای یادگیری مطالب جدید می پرسد.

جیسون چان در این خصوص می گوید:

سوال پرسیدن راهی ارزان و راحت برای یادگیری است که همه می توانند در کلاس های خود استفاده کنند. نیاز نیست که به تمام دانش آموزان آی پد یا نرم افزارهای گران بدهید تا یادگیری بهبود بیابد. فقط لازم است در کلاس سوال بپرسید و از دانش آموزان پاسخ بخواهید.

تحقیقات نشان می دهند که فرآیند یادگیری اطلاعات جدید با فرآیند بازیابی اطلاعات پیشین متفاوت است و برای پاسخ دادن به یک سوال، دانش اموزان باید بین این دو فرآیند ذهن خود را جا به جا کنند و این باعث می شود که ذهن آن ها بازتر شود.

اهمیت سوال پرسیدن برای مربی ها نیز بسیار قابل توجه است. پرسیدن سوال های مناسب به مربی کمک می کند که مراجعین خود را بیشتر وارد گفتگو کند. پرسیدن سوال های به جا و مناسب هم می تواند مراجعین را به چالش بکشاند و هم احساسات مد نظر را در ان ها برانگیزد تا راحت تر وارد بحث شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *