فواید سوال پرسیدن
فواید سوال پرسیدن
ژانویه 5, 2019
کسب درآمد در کوچینگ
پنج راه برای کسب درآمد در حرفه ی کوچینگ
ژانویه 8, 2019
Show all

سه نکته برای موفق بودن در حرفه کوچینگ

امتیاز دادن به این پست

در حرفه ی کوچینگ، مربی های بسیار کمی وجود دارند که درآمد بسیار بالایی دارند. اما راز موفقیت آن ها چیست؟

اگر از کسانی که مایل به ورود به حوزه کوچینگ هستند بپرسید، بیشتر آن ها فکر می کنند تنها چیزی که برای تبدیل شدن به یک مربی حرفه ای نیاز دارند یک مدرک مربی گری است. امّا حقیقت امر این نیست!

برای موفقیت در حرفه ی کوچینگ به 3 مورد زیر نیاز دازید:

  1. کسب مهارت های مربی گری – حرفه ی کوچینگ بی شک دارای مهارت های مخصوص به خود است که باید فرا گرفته شود. برای اینکه بتوایند یک مربی حرفه ای شوید، اولین مرحله این است که دوره های کوچینگ را بگذرانید و در سطح حرفه ای آموزش ببینید.
  2. مهارت خود را بشناسانید – مانند هر حرفه ی دیگری، مردم برای انتخاب مربی به دنبال فردی هستند که دارای تجربه و شهرت باشد. داشتن تجربه ی کاری مفید برای یک مربی کار سختی نیست. از خود سوال های زیر را بپرسید:
  • من چه تجربیاتی را دارم؟
  • در انجام چه کارهایی توانایی دارم؟
  • بقیه افراد معتقدند که من چه کاری را خوب انجام می دهم؟

3. برای خود بازاریابی کنید – بازاریابی لغتی نیست که باید از آن دوری کنید. حقیقت امر این است که بازاریابی به معنای ارائه خدمات خود برای کمک به سایر افراد است. چرا باید برای اینکه به دیگران بگویید می توانید کمکشان کنید احساس خجالت کنید؟ توانایی بازاریابی برای خود یکی از کلیدهای موفقیت در حرفه ی کوچینگ است. به طور کلی شما می توانید سه راه زیر را برای بازاریابی خود استفاده کنید:

  • افرادی که به مهارت شما نیاز دارند را شناسایی کنید
  • آن ها را از توانایی شما برای کمک به آن ها آگاه سازید
  • از ان ها بخواهید تا با شما همکاری کنند

نکته ی مثبت در مورد حرفه ی کوچینگ این است که می توانید شروع کوچکی داشته باشید و کم کم به سوی پیشبرد حرفه ی خود قدم بردارید. با شناخته شدن توسط مراجعین بیشتر، می توانید کم کم کسب و کار خود را گسترش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *