سه نکته برای موفق بودن در حرفه کوچینگ
ژانویه 6, 2019
william james
ده جمله از ویلیام جیمز برای مربی ها
ژانویه 10, 2019
Show all

پنج راه برای کسب درآمد در حرفه ی کوچینگ

کسب درآمد در کوچینگ
پنج راه برای کسب درآمد در حرفه ی کوچینگ 4.67/5 (93.33%) 3 votes

اگر تصمیم گرفته ای که به صورت حرفه ای به کوچینگ رو بیاورید، پیش از هرچیزی به شمت تبریک می گوییم. کوچینگ حرفه ای است که نیاز به سخت کوشی دارد و نیازمند این است که شما به مراجعین خود انگیزه ببخشید، به آن ها کمک کنید که به ظرفیت های خود برسند و آن ها را به سمت رسیدن به یک هدف خاص راهنمایی کنید.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا و چگونه کوچینگ می تواند به شما و مراجعینتان کمک کند که زندگی بهتری داشته باشید، اما به عنوان یک شغل ثابت، باید به درآمد این حرفه نیز فکر کنید.

در این مقاله توضیح خواهیم داد که چگونه حرفه ی کوچینگ را پر درآمد تر کنید.

1.برای خود یک حوزه تخصص بسازید

سعی کنید این سوال را در مورد خود پاسخ دهید: « در حوزه ی کوچینگ چه چیزی را می توانم به صورت تخصصی به مراجعینم ارائه دهم؟ »

زمانی که تصمیم خود را گرفتید که در چه حوزه ای مانند کوچینگ شخصی، کوچینگ کسب و کار و یا کوچینگ کاری فعالیت خواهید داشت، آن زامن شروع به ساختن تخصص خود در آن زمینه کنید و برای خود اسم و رسمی بسازید که مردم دنبال آن خواهند بود.

این مساله کمک می کند که افرادی که به دنبال تخصص خاصی هستند شما را پبدا کنند و به شما مراجعه کنند.

2. در دنیای مجازی فعالیت داشته باشید

پیشرفت تکنولوژی تاثیر زیادی بر روی مشاغل مختلف داشته است و تاثییر تکنولوژی بر کوچینگ نیز غیر قابل انکار است. فعالیت در دنیای مجازی شانس دیده شدن شما توسط افراد بیشتر را افزایش می دهد و ارتباط گرفتن مراجعین با شما را راحت تر می کند.

برای کسب و کار خود یک وب سایت حرفه ای بسازید و در آن محتوای جذاب قرار دهید. علاوه بر این، فعالیت در شبکه های اجتماعی نیز می تواند تاثیر بسیار زیادی بر شناخته شدن شما داشته باشد.

3.روی بازاریابی تمرکز کنید

بازاریابی به شما کمک می کند تا مهارت شما به افراد معرفی شود و افراد بیشتری در مورد شما بدانند.

در حالی که با استفاده از بازاریابی خود را به دیگران معرفی می کنید، پیشنهاد می شود جزئیاتی در خصوص آن چه شما ارائه می دهید را نیز در اختیارشان قرار دهید. این جزئیات می تواند در قالب جلسات رایگان یا با هزینه ی پایین ارائه شود. چنین جلساتی نتیجه ی بسیار مثبتی بر شناخته شدن شما و کسب درآمد بیشتر در دراز مدت خواهد داشت.

4.منابع کمکی تولید کنید

اقتضای حرفه ی کوچینگ این است که شما حجم زیادی محتوا تولید می کنید و در تعاملات با افراد مختلف تجربیات بسیار کسب می کنید. می توانید از این محتوا فایل های ویدیوی یا کتاب های الکترونیکی تولید کنید و در کنار خدمات مربیگری خود، این فایل ها را به عنوان منابع کمکی در اختیار مراجعین خود قرار دهید. علاوه بر این، ساخت وبلاگ و به اشتراک گذاشتن تجربیات به عنوان مربی نیز می تواند برای شما به یک منبع درامد تبدیل شود.

5.روابط دراز مدت ایجاد کنید

با ذهنی باز و با روشن فکری وارد حرفه ی مربیگری شوید و سعی کنید روابطی را بسازید که سال ها پایدار بمانند. زمانی که کسب و کار شما به جایگاه مناسبی برسد می توانید کنفرانس و ورک شاپ برگذار کنید و حتی به همکاران خود راهنمایی و کمک برسانید. ایجاد روابط مناسب با همکاران خود و با مراجعین همیشه به شما کمک خواهد کرد که حرفه ی کوچینگ خود را گسترش دهید و به سمت درآمد های بالاتر پیش بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *