دوره آموزش کوچینگ
یک دوره آموزش کوچینگ باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
ژانویه 29, 2019
تغییر درک ما از جهان
داستانت را تغییر بده، درکت را تغییر بده، زندگی ات را عوض کن
ژانویه 30, 2019
Show all

درس هایی از دنیای ورزش برای کسب و کار

درس هایی از ورزش برای کسب و کار
درس هایی از دنیای ورزش برای کسب و کار 5.00/5 (100.00%) 1 vote

“من در این دنیا بیش از هر چیزی به خودم باور دارم” ویلما رودولف

در دنیای ورزش درس های بسیاری وجود دارد که افراد می توانند برای دنیای کسب و کار از آن ها بهره ببرند. بازی های المپیک زمینه ای بسیار قوی برای داستان های پیروزی در شرایط سخت است و یکی از جالب ترین داستان ها، داستان ورزشکار آمریکایی ویلما رودولف است.

ویلما در سال 1940 به صورت زودرس به دنیا آمد و در زمان تولد فقط دو کیلوگرم وزن داشت. بیشتر دوران کودکی او در رخت خواب سپری شد. او به ذات الریه، تب زرد و فلج اطفال مبتلا شد. در سن شش سالگی او توانایی راه رفتن را از دست داد و دکتر های محلی امیدی نداشتند که او بتواند دوباره راه برود. امّا مادر ویلما امیدش را از دست نداد و هر هفته چهارده کیلومتر را برای رفتن به بیمارستان نشوایل می پیمود تا ویلما بتواند فیزیوتراپی داشته باشد. در آن زمان آرزوی ویلما این بود که بتواند بدون کمک کسی راه برود و به کلیسا برود. سرانجام در سن یازده سالگی او موفق شد به آرزویش برسد و بدون کمک راه برود.

wilma rudolph

این حس مصمم بودن و توانایی مقابله با سختی ها به او کمک کرد که در دنیای ورزش در جایگاه مناسبی قرار بگیرد. او در سن شانزده سالگی موفق به کسب مدال برنز المپیک شد. امّا درخشش اصلی او در المپیک 1960 بود که توانست سه مدال طلا در دو و میدانی 100 متر، 200 متر و دو امدادی به دست آورد. همچنین، او توانست رکورد المپیک را برای این رشته ها بهبود دهد.

“هیچوقت قدرت آرزوها و تاثیر روح انسان را دست کم نگیرید. تمام انسان ها از این جهت یکسان هستند: پتانسیل عالی بودن در درون همه ماست” ویلما رودولف

از داستان ویلما درس های بسیاری می توان گرفت امّا بی شک این جمله او بزرگترین بینش را در مورد موفق بودن به ما می دهد.

“برنده شدن عالی است، در آن شکی نیست، اما اگر قرار است در زندگی خود کار بزرگی انجام دهید، راز موفقیت این است که یاد بگیرید چگونه شکست بخورید. امکان ندارد که کسی همیشه پیروز باشد. اگر بتوانید بعد یک شکست خود را جمع و جور کنید و برای پیروزی ادامه دهید، شما بی شک روزی قهرمان خواهید شد” ویلما رودولف

تمام انسان های موفق در شغل خود با شکست و مشکلاتی مواجه می شوند. چیزی که مهم است این است که شما چگونه به آن ها واکنش نشان می دهید و این دقیقا چیزی است که برنده ها و بازنده ها را از هم جدا می کند. افراد موفق دنبال موقعیت ها می گردند و از شکست های خود درس می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *