درس هایی از ورزش برای کسب و کار
درس هایی از دنیای ورزش برای کسب و کار
ژانویه 29, 2019
ویژگی های کوچ
ده ویژگی یک کوچ موفق
فوریه 1, 2019
Show all

داستانت را تغییر بده، درکت را تغییر بده، زندگی ات را عوض کن

تغییر درک ما از جهان
داستانت را تغییر بده، درکت را تغییر بده، زندگی ات را عوض کن 5.00/5 (100.00%) 1 vote

“هرچیزی که شما می بینید، می شنوید و به شیوه خاصی تجربه می کنید مختص به خود شما است. شما دنیا را با درک خود خلق می کنید، پس هرچیزی در این دنیا که شما آن را درک می کنید مختص به خودتان است” داگلاس آدامز

به عنوان یک کوچ، در تجربه کاری ام با بازاریابان دریافتم چقدر جالب است که افراد زیادی نسبت به قرار گرفتن در شرایط بازاریابی احساس نگرانی و استرس دارند. با درک اینکه آن ها مهارت های لازم برای بازاریاب موفق بودن را ندارند، اغلب اعتماد به نفس کافی نداشتند. با یادگیری چند مهارت ساده می توان عملکرد بازاریابان را در جلساتی که دارند بهبود بخشید، اما چالش واقعی کمک به آن ها برای تغییر درک آن ها از خودشان بود.

هرکدام از ما درک خاص خود را در مورد واقعیت این جهان داریم و این درک همیشه بی نقص نیست. درک شما از خودتان می تواند شما را بسیار محدود کند و تغییر درک شما از جهان می تواند به میزان زیادی بهره وری، خلاقیت و شادی شما را تغییر دهد.

دید هرکس به دنیا متفاوت است و ما باید یاد بگیریم که به هر مسئله ای از زوایای مختلف نگاه کنیم تا بتوانیم درک خود را به چالش بکشیم. به عنوان مثال اگر قرار باشد شما و دوستانتان فوتبال تماشا کنید و قرار باشد همگی خلاصه ای از بازی را روی کاغذ بنویسید، ممکن است گزارشات متفاوت باشد. هر فرد جنبه ی مختلفی از بازی را در نظر خواهد گرفت و دید متفاوتی خواهد داشت.

تغییر درک ما می تواند تاثیر عمده ای بر روی موفقیت های ما بگذارد. در سال 1950 درک ما این بود که امکان ندارد انسان بتواند یک مایل را در کمتر از چهار دقیقه بدود. امروزه رکورد جهانی حدود سه دقیقه است.

چگونه می توان درکمان را از یک موقعیت یا مشکل خاص تغییر بدهیم تا بتوانیم به شیوه دیگری با آن کنار بیاییم؟

  1. به مدت سه روز پانزده دقیقه برای نوشتن مشکل خود وقت بگذارید.هربار که آن را می نویسید می توانید چیزهای بیشتری را کشف کنید و هر بار داستان را بازنویسی کرده و بیشتر درکش کنید. این تمرین نوشتن به شما کمک می کند که راه های جدیدی برای نگاه کردن به یک مسئله پیدا کنید.
  2. سعی کنید برای یک ساعت شخصیت متفاوتی داشته باشید. اگر در قطار به همراه تعدادی غریبه هستید سعی کنید بیشتر اجتماعی باشید و دیگران را به گفت و گو دعوت کنید. این کار به شما کمک می کند که ببینید تغییر شخصیت چه تغییری در درک شما از واقعیت ایجاد خواهد کرد.
  3. محیط اطرافتان را عوض کنید. از مسیر دیگری به سر کار بروید، لوازم خانه را جا به جا کنید. وقتی عادات خود را می شکنید، شما از واقعیتی که ساخته اید فاصله می گیرید و می توانید با نگاه دیگری دنیا را ببینید. شکستن الگوی نرمال رفتاری تان به شما کمک می کند افکار و درکتان را بشکنید و دید جدیدی را به دست آورید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *