ویژگی های کوچ
ده ویژگی یک کوچ موفق
فوریه 1, 2019
چرا به کوچینگ احتیاج داریم
ده دلیل برای اینکه چرا شما به یک کوچ نیاز دارید
فوریه 3, 2019
Show all

چگونه به عنوان یک کوچ جدید اعتبار کسب کنم؟

کسب اعتبار در کوچینگ
چگونه به عنوان یک کوچ جدید اعتبار کسب کنم؟ 5.00/5 (100.00%) 1 vote

کوچ هایی که تازه وارد هستند و جدیدا وارد این حرفه شده اند اغلب این سوال برایشان وجود دارد:

«چگونه به عنوان یک کوچ اعتبار کسب کنم در حالی که مراجعین می دانند که من یک تازه وارد هستم؟»

چگونه می توانیم از فضای خالی “اعتبار نداشتن” بگذریم و به سمت موفقیت برویم؟

  • آنچه شما را تا همین جا رسانده است، تا موفقیت هم خواهد رساند – از تمامی تجربیاتی که در دوره آموزش کوچینگ کسب کرده اید بهره ببرید. ارزش دانشی که به شما کمک کرده است امروز یک کوچ باشید را درک کنید. از طرز فکر “تازه کار” بودن دوری کنید و به خاطر داشته باشید که مهارت ها و تجربیات زیادی دارید که خیلی از آن ها را قبل از دوره کوچینگتان داشته اید.
  • تا جایی که می توانید تجربه کسب کنید، هرچه سریع تر بهتر – از هر تجربه ی کوچک و بزرگی برای کوچ کردن بهره ببرید. می توانید کار کوچینگ را با همکارانتان به صورت اشتراکی انجام دهید تا تجربه، اعتماد به نفس و اعتبار کسب کنید.
  • کسب اعتبار با استفاده از شریک شدن – اگر قصد دارید کار کوچینگ را ادامه دهید و به دنبال ساخت برند برای خودتان نیستید می توانید با یک شرکت کوچینگ شریک شوید. فایده شریک شدن این است که می توانید خیلی سریع به واسطه آن شرکت اعتبار کسب کنید. با این وجود، برای بعضی از شرکت ها ممکن است تجربه کاری برای همکار شدن یک شرط باشد که در این صورت مشکل پا برجا خواهد ماند.
  • همیشه نیاز نیست که از ناحیه امن خود خارج شوید – به آشنایان شخصی و کاری خود در مورد حرفه ی جدید خود بگویید و از آن ها بخواهید که به دیگران نیز بگویند. از تجربیات و دانش پیشین خود نیز بهره ببرید و به جای اینکه سعی کنید از تجربیات قبلی خود دور شوید، سعی کنید آن را کنترل کرده و برای خود اعتبار کوچینگ بسازید.
  • تخصص پیدا کنید – بعضی از کوچ ها در کوچ کردن مراجعین خاصی تخصص پیدا می کنند و سایر کوچ ها در زمینه حل مسائل خاص متخصص می شوند. اگر اسم شما با یک عنوان خاص هم معنی شود، اهمیت تجربه و اعتبار داشتن کاهش پیدا می کند. در نظر بگیرید که کدام بخش از زندگی خودتان پر رنگ تر یا چالش برانگیز تر بوده است. در نظر بگیرید که با چه نوع کوچینگ بیشتر احساس راحتی و هدفمند بودن می کنید.
  • همیشه سعی کنید بهترین باشید – متعهد شوید که ابزاری برای ایجاد تغییر در افراد باشید. کاری کنید که هر جلسه کوچینگ برای مراجعین شما خاطره انگیز و قدرتمند باشد. سعی کنید کار خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.
  • دیده شوید و شنیده شوید – تحقیقات نشان داده است که عملکرد خوب تا ده درصد می تواند به موفقیت منجر شود. سایر عوامل مانند تصویری که از خود می سازید (30 درصد) و میزان دیده شدن (60 درصد) در موفقیت شما تاثیر دارند. در حرفه کوچینگ بی نظیر بودن کفایت نمی کند. اجازه دهید که مردم شما را ببینند و در مورد شما بشنوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *