کسب اعتبار در کوچینگ
چگونه به عنوان یک کوچ جدید اعتبار کسب کنم؟
فوریه 2, 2019
روانشناسی در مدیریت
روانشناسی در رهبری و مدیریت
فوریه 4, 2019
Show all

ده دلیل برای اینکه چرا شما به یک کوچ نیاز دارید

چرا به کوچینگ احتیاج داریم
ده دلیل برای اینکه چرا شما به یک کوچ نیاز دارید 5.00/5 (100.00%) 1 vote

در این مقاله، برای شما ده دلیل شرح داده می شود که چگونه یک کوچ می تواند در زندگی تان به شما کمک کند. این ده دلیل می توانند شما را متقاعد کنند تا از کوچینگ در زندگی خود بهره ببرید.

  1. یک کوچ هیچ گونه عقاید از قبل تشکیل شده ای در مورد شما نخواهد داشت. هیچ گونه پیشینه ای وجود ندارد که کوچ با دسترسی به آن ها بتواند نسبت به شما نظری داشته باشد. بر خلاف تمام افراد دیگر در زندگی تان، یک کوچ شما را آن چه واقعا هستید می بینید، نه لزوما به واسطه عنوان شغلی تان یا به عنوان تقشتان در خانواده. یک کوچ شما را به صورت آنچه هستید و آنچه می توانید در آینده باشید می بیند. علاوه بر این، یک کوچ مانند یک آینه در مقابل شما قرار می گیرد و به همین دلیل شما می توانید آنچه هستید را بهتر ببینید.
  2. کوچ ها می دانند چگونه گوش بدهند. آخرین باری که واقعا به حرف های شما گوش داده شده بدون اینکه وسط حرفتان بپرند چه زمانی بوده است؟ علم عصب شناسی به این مسئله دست یافته است که دریافت توجه از یک انسان دیگر مغز را پر از هورمون های احساس خوب می کند که باعث بهبود کیفیت فکر کردن و کاهش استرس می شود.
  3. کوچینگ یک متود یکسان برای تمام افراد نیست. کوچ ها راهکارهایشان را به شما تحمیل نمی کنند. آن ها منحصر به فرد بودن هر انسان را درک می کنند و می دانند که هر شخص عقاید، خواسته ها، ارزش ها، شرایط و توانایی های متفاوتی دارد. یک کوچ به شما کمک می کند که خودتان، انگیزه هایتان، ترس هایتان و علایقتان را بهتر درک کنید.
  4. یک کوچ از شما سوال های عالی خواهد پرسید. این سوال ها به شما کمک می کنند برای رسیدن به اهدافتان راه حل پیدا کنید. شما راه حل هایی پیدا خواهید کرد که برای موقعیت خاص شما مناسب است. داشتن یک کوچ مانند داشتن لباسی است که خیاط مخصوص شما دوخته و فقط اندازه شما می شود.
  5. کار با یک کوچ هیجان انگیز، محرک و سرگرم کننده است. یک کوچ خوب از شوخ طبعی در کنار فراهم کردن حمایت، تشویق و چالش استفاده می کند. بعد از هر جلسه کوچینگ شما نسبت به قبل بیشتر احساس هدفمند بودن می کنید.
  6. یک کوچ پیشرفت شما را بررسی خواهد کرد، به شما اهمیت خواهد داد، شما را حمایت خواهد کرد و به چالش خواهد کشید. خواندن کتاب در زمینه رشد شخصی مفید است اما کتاب وضعیت شما را پیگیری نخواهد کرد!
  7. یک کوچ بر روی هر جنبه ای که شما بخواهید کار خواهد کرد. تمام کسانی که به یک کوچ مراجعه می کنند لزوما به دنبال این نیستند که رئیس شرکتشان شوند. بعضی از افراد به دنبال انگیزه گرفتن برای مرتب کردن انبار خانه شان، بهتر کردن رابطه با مادر زن یا مادر شوهرشان، دنبال کردن اهداف ورزشی شان و یا یافتن حقیقت زندگی شان هستند. شما زمینه را تعریف می کنید و کوچ موظف است هر کاری که از دستش بر می آید در این راستا انجام دهد.
  8. کوچینگ فقط در مورد خود شما است! شما هزینه ی زمان و مهارت کوچ را می پردازید تا با شما هم فکری کند. نیاز نیست که حتما تمام مکالمات دو طرفه باشد. گاهی اوقات جلسه فقط در مورد شما خواهد بود.
  9. شاید برای اولین بار در عمرتان می توانید تجربه این را داشته باشید که واقعا خودتان باشید. سر انجام می توانید از این طرز فکر که همیشه باید عالی و مردم پسند باشید خلاص شوید. یک کوچ رابطه ای را ایجاد می کند که در آن می توانید یاد بگیرید که همیشه عالی بودن غیر ممکن است. در عوض یاد خواهید گرفت که ایرادات خود را بپذیرید و با آن ها کنار بیایید.
  10. کوچینگ موثر است. پشت هر فرد موفق در زمینه ورزش یک مربی وجود دارد. پشت بسیاری از افراد موفق در زمینه کسب و کار یک کوچ وجود دارد. افراد موفق می دانند که رسیدن به تمامی اهدافشان بدون کمک گرفتن ممکن نخواهد بود. درخواست کمک و حمایت نشانه ضعف نیست، در حقیقت نشانه قدرت است. کوچینگ به شما کمک می کند به جایی برسید که بی شک به تنهایی نمی توانستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *