چرا به کوچینگ احتیاج داریم
ده دلیل برای اینکه چرا شما به یک کوچ نیاز دارید
فوریه 3, 2019
رسیدن به اهداف
یک کوچ چگونه می تواند به افراد کمک کند تا به اهدافشان برسند؟
فوریه 5, 2019
Show all

روانشناسی در رهبری و مدیریت

روانشناسی در مدیریت
روانشناسی در رهبری و مدیریت 5.00/5 (100.00%) 1 vote

بیشتر متخصصین رهبری و مدیریت معتقدند که مدیران نیاز دارند در مورد روانشناسی اطلاعات کسب کنند. معمولا روال کار این است که افراد به دلیل تخصصشان در کاری که انجام می دهند به نقش مدیریت ارتقا پیدا می کنند و نه به دلیل تخصص در زمینه رفتارشناسی انسان. کنار آمدن با جنبه های احساسی و روانشناسی مدیریت یک کسب و کار انرژی، تلاش و شهامت بسیاری را می طلبد. روانشناسی مدیریت و رهبری بخش آسان کار نیست و تلاش زیادی لازم دارد.

در ادامه چند نمونه از نکات روانشناسی که هر مدیری نیاز دارد بداند را برای شما فراهم کرده ایم:

وقتی که افراد در محیط کار احساس خوبی داشته باشند، عملکردشان بهبود می آید

وقتی که افراد در محیط کاری احساس شادی می کنند، عملکرد آن ها تا سی درصد بهبود می یابد. روابط کاری در محیط کار نقش بسیار مهمی در موفقیت سازمان خواهد داشت. تحقیقات نشان می دهند که رابطه ای که هر شخص با مدیرش دارد تا 70 درصد به میزان شادی آن ها در محیط کاری ارتباط دارد.

به بیانی ساده تر، اگر فردی که ما از او خوشمان می آید کاری را از ما بخواهد، احتمال اینکه ما آن را انجام دهیم بیشتر می شود.

استرس زیاد بر عملکرد تاثیر خواهد گذاشت

عملکرد مغز انسان ها از زمانی که غار نشین بوده ایم تغییری نکرده است. وقتی که ما در محیط کار احساس ناراحتی کنیم، مغز همان واکنشی را نشان خواهد داد که وقتی یک خرس وحشی را ببینیم. مغز ما پر از آدرنالین و کورتیزول می شود و برای فرار کردن و تلاش برای زنده ماندن آماده می شود. در چنین شرایطی خلاقیت ما از بین می رود و آی کیو ما کاهش پیدا می کند. به همین صورت استرس می تواند عملکرد و بازده کاری ما را در محیط کار تحت تاثیر قرار دهد.

توجه پاد زهر استرس است

چگونه به عنوان مدیر می توانید مطمئن شوید که کارمندان به دلیل احساس خطر و با استرس کار نمی کنند؟ به آن ها توجه کنید. علم عصب شناسی به ما می گوید وقتی یک فرد به ما توجه می کند هورمون های ضد استرس در مغز ما آزاد می شود و توانایی تفکر ما بهتر می شود. در چنین حالتی ما راحت تر می توانیم راه حل برای مشکلات پیدا کنیم.

در رابطه با نیاز به توجه، نیاز به تحسین و تشویق نیز وجود دارد. در یک تحقیق نشان داده شد که 83 درصد افراد عنوان کردند که دریافت تحسین و تشویق از هر جایزه مالی بهتر است. 90 درصد افراد نیز اعلام کردند که محیط کاری شاد انگیزه آن ها را افزایش می دهد.

برای اینکه افراد را با انگیزه نگه دارید، درک کنید که آن ها چگونه به خود انگیزه می دهند

بعضی از افراد با چیزهایی که دوست دارند انگیزه پیدا می کنند و بعضی افراد با چیزهایی که دوست ندارند انگیزه خود را از دست می دهند. همه افراد ممکن است به هدفشان برسند ولی از روش های انگیزشی متفاوتی استفاده کنند. سعی کنید بفهمید که کارمندانتان از چه روش های انگیزشی استفاده می کنند. زبانی که برای انگیزه دادن به آن ها استفاده می کنید می تواند تاثیر زیادی روی نتیجه کار داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *