جملات والت دیزنی برای کوچینگ
ده جمله از والت دیزنی برای کوچ ها
فوریه 17, 2019
شخصیت A و B
شخصیت های نوع A و نوع B
فوریه 19, 2019
Show all

اهمیت توجه به خود برای کوچ ها

توجه به خود در کوچینگ
اهمیت توجه به خود برای کوچ ها 5.00/5 (100.00%) 1 vote

بسیاری از افراد حرفه ای که به دیگران کمک می کنند، معمولا در کمک کردن به خودشان خوب عمل نمی کنند و کوچ ها هم از این قاعده مستثنی نیستند. اینکه خودمان را نادیده بگیریم کار بسیار ساده ای است مخصوصا اگر کاری که انجام می دهیم را دوست داریم و شغلمان برایمان رضایت بخش است. بسیاری از کوچ ها می گویند که حین انجام شغلشان حتی احساس نمی کنند که دارند کار می کنند.

حتی اگر عاشق کارتان هستید، مهم است که به دلایل زیر از توجه به خود غافل نشوید:

  • مراجعین شما از شما یاد می گیرند. اگر آن ها ببیند که به خودتان توجه می کنید، آن ها هم مطابق شما عمل خواهند کرد و به خودشان بیشتر توجه خواهند کرد.
  • فرآیند کوچینگ می تواند از لحاظ احساسی و روانی کار بسیار سختی باشد. بعد از یک جلسه، شما باقی می مانید با احساساتی که از مراجعین خود گرفته اید یا احساساتی که در واکنش به او به شما دست داده است. گاهی اوقات ممکن است شما خودتان را سرزنش کنید زیرا ممکن است فکر کنید که به اندازه کافی فرد را کمک نکرده اید. شما نیاز دارید که برای پردازش تمام این احساسات وقت بگذارید تا به خودتان لطمه ای وارد نشود.
  • توجه کردن به احساسات خود می تواند احساس خستگی و دلزدگی را در شما از بین ببرد تا کیفیت کوچینگ شما تحت تاثیر قرار نگیرد.

اگر شما به تازگی به حرفه کوچینگ پیوسته اید، احتمالا شما به هر موقعیت کوچینگی که پیش بیاید بله می گویید و دیری نمی گذرد که خود را درون چرخه کاری قرار می دهید که نمی توانید از آن خارج شوید. کوچ های زیادی وجود دارند که به خودشان قول می دهند که وقتی به سرحد خاصی رسیدند کارشان را متوقف کنند. ولی آن ها هیچ وقت متوقف نشدند و در نهایت برای لذت بردن از ثمره کارشان خیلی پیر شده بودند.

بسیار مهم است که در دنیای امروز برای لحظه ای توقف کنیم و ببینیم که چه چیزهایی را به دست آورده ایم.

در حالی که ما مشغول کمک به دیگران، ایجاد آگاهی و تغییر دیدگاه هستیم، گاهی اوقات فراموش می کنیم که همین کار ها را برای خودمان نیز انجام دهیم. کوچ ها نیاز دارند استراتژی های هدف مندی برای توجه به خود داشته باشند.

برای خود برنامه ای بچینید که طی آن بتوانید از لحاظ جسمی، احساسی، روانی، روحی، اجتماعی و حرفه ای به خود رسیدگی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *