شخصیت A و B
شخصیت های نوع A و نوع B
فوریه 19, 2019
روانشناسی مثبت
روانشناسی مثبت در سازمان ها و گروه ها
فوریه 25, 2019
Show all

یک رهبر یا لیدر موفق چه ویژگی هایی دارد؟

رهبران موفق
یک رهبر یا لیدر موفق چه ویژگی هایی دارد؟ 4.64/5 (92.73%) 11 votes

حقیقت این است که همه ما به گونه ای یک رهبر هستیم. بله، شما رهبر زندگی خود و شغل خود هستید و همه چیز به انتخاب های خودتان بر می گردد.

چگونه به عنوان یک رهبر، موفقیت خود را بسنجیم و اندازه گیری کنیم؟

اول از همه، نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که همه ما به گونه ای یک رهبر هستیم. شما زندگی خود را رهبری می کند و با انتخاب های خود و تلاشی که در کار خود انجام می دهید، به گونه ای در حال رهبری هستید. در این میان، همه چیز به انتخاب های شما بر می گردد و اینکه در شرایط مختلف چه واکنش هایی داشته باشید.

سوالی که اکنون پیش می آید این است که برای اینکه بتوانیم یک رهبر موفق باشیم باید چه ویژگی هایی داشته باشیم؟

جرأت، عشق و انتخاب

این که بتوانید به آن چه اعتقاد دارید پایبند بمانید، زمانی که سخت و چالش بر انگیز است بتوانید حقیقت را بگویید، و برای کمک به افراد و توجه به آن ها عشق داشته باشید، همه و همه نیازمند داشتن جرأت و شجاعت است. اینکه شما بتوانید یک رهبر موفق باشید همه و همه به این بر می گردد که انتخاب کنید شجاعت داشته باشید و انتخاب کنید موفق باشید.

کلی گرا و از قلب

یک رهبر با در نظر گرفتن تمامی جوانب رهبری می کند. رهبری کاری کلی گرا است و تمامی دانش شما در تمام زمینه ها را طلب می کند. رهبری شامل جوانب احساسی، منطقی و بصیرتی شما می شود. شما به عنوان یک رهبر، صدای تک تک اعضای گروه خود هستید و مهم تر از همه چیز، شما باید رهبری و مدیریت را از ته قلب خود انجام دهید. بزرگترین رهبران دنیا مانند ماهاتما گاندی و مادر ترسا را سر لوحه کار خود قرار دهید. چه چیزی شما را از موفقیت در نقش رهبری خود بازداشته است؟ آیا مشکل شجاعت است؟ سعی کنید جواب این سوال را پیدا کنید.

بصیرت، قدرت تصور و تاثیر

رهبران بزرگ تمام ملزومات کارشان را به خوبی می شناسند زیرا آن ها به خود آگاهی رسیدند و در تمام عمرشان یادگیرنده های خوبی بوده اند. آن ها تمرکز زیادی بر روی کمک به سایر افراد دارند. قدرت تصور آن ها تصویری را خلق می کند که اعضای گروه آن را دنبال خواهند کرد. آن ها از بصیرت خود برای ایجاد تاثیری که می خواهند استفاده می کنند. آن ها دانش عمیق و تجربه ی گسترده ای دارند. رهبران موفق نه تنها از حقایق قابل لمس، بلکه از زمینه های احساسی اطراف خود نیز آگاه هستند.

آیا آماده هستید که رهبری زندگی و یا کسب و کار خود را به بهترین نحو ممکن در دست بگیرید؟ همین امروز در مسیر تغییر قدم بردارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *