سید امیرحسام آقایی ، کوچ حرفه ای ، فراکوچ

سید امیرحسام آقایی

تحصیلات :   کارشناس روابط عمومی
شهر :   مشهد
رزرو جلسه کوچینگ

درباره من

از سال ۸۶ وارد بازار کار شدم، سال ۹۲ فعالیت های اجتماعی خودم رو آغاز کردم، سال ۹۷ وارد حوزه کوچینگ شدم و پس از چندین ماه آموزش تخصصی از فروردین ۹۸ به عنوان کوچ حرفه ای مشغول به فعالیت هستم. دوره های آموزشی مختلفی رو گذروندم تا مراجع ها جلسات با کیفیت تری رو تجربه کنند. گواهینامه کوچینگ خودم رو از وزارت علوم و مرکز آموزش بازرگانی کشور دریافت کردم.

زندگینامه من…
من عاشق تغییر و چالش هستم. نگاه مثبتی به زندگی و مسائل دارم و عاشق این هستم که پیشرفت کنم و بقیه آدم ها رو همراهی کنم تا مشکلاتشون رو برطرف کنن و به خواسته هاشون برسن. پشتیبان، حامی، همراه، تسهیلگر، مشاور و از همه مهم تر کوچ خوبی هستم.

در رشته روابط عمومی تحصیل کردم.
بخاطر شغل پدرم، بچگی هامو توی بازار گذروندم و کف بازار بزرگ شدم.

چند ساله که معنای خودم رو در زندگی پیدا کردم. بهترین بودن من اینه: من به دنیا اومدم تا به انسان ها خدمت کنم. در هر نقشی که هستم کمک کنم تا بهترین خودشون رو زندگی کنن و من هم در کنارشون پیشرفت کنم و بهترین خودم باشم.

سال ۹۶ به طور کاملا اتفاقی با کوچینگ شدم. از اونجایی که معنای زندگی من در پیشرفت و کمک به انسان ها خلاصه میشه، کوچینگ رو بهترین روش برای تحقق معنای زندگیم پیدا کردم. سال ۹۷ در موسسه فراکوچ با تدریس استاد متحدین «کوچینگ» رو آموزش دیدم و از سال ۹۸ به عنوان کوچ حرفه ای مشغول به کار هستم.

همزمان با تحصیل کوچینگ به عنوان مدیر اجرایی و رویدادها در موسسه فراکوچ استخدام شدم. با حمایت و پشتیبانی استاد متحدین تا امروز تونستم بیش از ۳۰۰ رویداد، همایش، کارگاه، دوره آموزشی و … مختلف به صورت حضوری و آنلاین برگزار کنم. در حال حاضر به عنوان مدیر روابط عمومی فراکوچ مشغول به کار و کسب تجربه هستم.


لایف کوچینگ
تئوری انتخاب و روانشناسی مثبت گرا
شخصیت شناسی و خودآگاهی
برنامه ریزی و طراحی مسیر شغلی
گوش دادن عمیق و فعال
مذاکره و حل مسئله
و رفتار جراتمندانه
از مهارت هاییست که من به دست آورده و در حال زندگی کردنشان هستم.

یک خاطره…
قبل از اینکه با مهارت کوچینگ آشنا بشوم، به دنبال شغلی میگشتم که خیلی به آن علاقه داشته باشم، بتوانم به مردم کمک کنم و از همه مهم تر علاوه بر اینکه به درآمدم کمک میکند، به خودم کمک کند که در زندگی پیشرفت کنم و آدم بهتری بشوم.

اگر بخواهم صادقانه اعتراف کنم من هم مثل بعضی از شما وقتی برای اولین بار با کوچینگ آشنا شدم، فکر کردم که مانند خیلی از شغل های جدید، آمده است وعده های تو خالی بدهد.

به من پیشنهاد شد که به رایگان از خدمات کوچینگ استفاده کنم. وقتی برای اولین بار از کوچینگ برای حل یکی از مسئله های شخصی ام استفاده کردم نتیجه اش برایم شگفت انگیز بود.

پس تصمیم گرفتم برای تجربه هم که شده کوچینگ را یاد بگیرم. در دوره های آموزشی کوچینگ ثبت نام کردم و با دنیای کوچینگ به طور کامل آشنا شدم. مهارت هایی که یاد می گرفتم را در زندگی و کارم پیاده می کردم و نتایجش خیلی اثرگذار بود.

جالب اینجاست که تصمیم گرفتم کوچینگ را به عنوان شغل اصلی انتخاب کنم و اولین درآمدم را دقیقا یک ماه بعد از تمام شدن دوره آموزشی کسب کردم. الان که دارم این خاطره را برایتان مینویسم یک سال است که به عنوان کوچ حرفه ای فعالیت میکنم و برای هر جلسه ای که برای مراجع ها برگزار میکنم ۱۰۰ هزار تومان درآمد کسب میکنم.

میدانی بهترین قسمت کار کجاست؟ اینکه تو یک بار دوره آموزشی کوچینگ را میگذرانی اما میتوانی سال ها از این مهارت کسب درآمد کنی.

 

دقیقا به همین علت است که دانشپذیرها با اشتیاق برای یادگیری کوچینگ هزینه می کنند.

5/5 - (6 امتیاز)