لذت یادگیری با آموزش آنلاین کوچینگ

دوره بعدی را آنلاین بگذرانم یا کلاس‌ها را به‌طور حضوری ادامه دهم؟ با توجه به شرایط موجود در کل دنیا و تأثیری که ویروس کرونا بر تمامی امور داشته است، شاید این سوال خیلی از شما باشد. پس از خواندن این مقاله، ممکن است نسبت به ایده ثبت‌نام در یک دوره آنلاین، بیشتر اشتیاق نشان دهید، یا شاید دلیل این‌که تاکنون از روش آموزش آنلاین کوچینگ بهره نگرفته‌اید، این است که اصلاً تجربه زیادی برای آموزش آنلاین نداشته‌اید. اگر در تمام زندگی خود کلاس‌ها و به‌طورکلی دوره‌های آموزشی را به‌صورت حضوری گذرانده‌اید، حتی اگر اهل فناوری باشید، در ابتدا، مراحل کمی برایتان مبهم خواهد بود. بااین‌وجود، گذراندن یک دوره آنلاین، به‌جای شرکت در یک کلاس حضوری، قطعاً نقاط قوت خود را دارد.

آموزش آنلاین کوچینگ برای چه افرادی مفید است؟

آیا شما به دنبال دسترسی راحت‌تر به منابع آموزشی کوچینگ هستید؟ می‌خواهید تأثیرگذاری بیشتری بر افراد داشته باشید و درنتیجه آن، کوچی‌ها سریع‌تر به اهداف خود برسند؟ قطعاً شما برای کیفیت زندگی، سلامتی و وقت خود ارزش قائل هستید و نمی‌خواهید فقط برای رسیدن به اهداف، شب‌ها، روزها و آخر هفته‌ها را به پایان برسانید. بی‌شک به‌عنوان یک کوچ حرفه‌ای، تمایل به ارتقا سطح علمی و کیفی خود دارید. برای این منظور، تنها یک راه وجود دارد…این راه آموزش آنلاین کوچینگ می‌باشد، روش انتخابی افرادی که به دلایل مختلف، امکان حضور در فضای واقعی کلاس‌ها را ندارند؛ حتی برخی افراد ممکن است برای بهره‌گیری بیشتر از وقت، برای پایان هفته‌های خود برنامه آموزش آنلاین را ترتیب دهند.

آموزش آنلاین کوچینگ برای افراد زیر توصیه می‌شود:

  • مدیران و رهبرانی که می‌خواهند ظرفیت خود را برای استفاده از مهارت‌های کوچینگ در زمینه کار خود و برای دستیابی به نتایج پایدار گسترش دهند.
  • افرادی که آرزو دارند به دیگران کمک کنند تا آن‌ها تغییرات عمیق و پایدار را تجربه کنند.
  • هر کسی که بخواهد درک عمیق‌تری از علم، برای ایجاد یک تغییر قدرتمند در چشم‌انداز خود داشته باشد.

در ادامه برخی از مزایای این نوع آموزش، برای دانش‌پذیران را بررسی خواهیم کرد.

مزایای آموزش آنلاین کوچینگ

وقتی سخن از دوره‌های آموزش آنلاین در حوزه کوچینگ به میان می‌آید، به مزایای بسیار زیادی برمی‌خوریم؛ ازآنجایی‌که امروزه ما در جهانی زندگی می‌کنیم که هرلحظه امکان تغییر و تحول، در آن وجود دارد، فرصت یادگیری اطلاعات پیشرفته یا مهارت جدید هر زمان و هرکجا که می‌خواهید، نسبت به گذشته نیز بسیار بیشتر فراهم شده است. در این راستا دامنه و دسترسي به آموزش‌های کوچینگ تا افق‌هاي غیرقابل‌تصور، گسترش یافتنی است. در این بخش به بررسی چند مزیت آموزش آنلاین کوچینگ می‌پردازیم:

·        انعطاف‌پذیری:

در یک کلاس حضوری، زمان تشکیل جلسات تعیین می‌شوند و دانش‌پذیر باید طبق آن برنامه در کلاس حضور پیدا کند؛ اما در این متد از آموزش، شما این حق را دارید که هر زمان بخواهید و با هر استادی که تمایل دارید، دوره را آغاز نمایید. بدون پوشیدن لباس رسمی، با هر لباسی که بیشتر احساس راحتی می‌کنید تمرین‌ها و وظایف را انجام دهید. بیشتر افرادی که یادگیری آنلاین را انتخاب می‌کنند، تعهدات دیگری نیز دارند و این روش یادگیری را ترجیح می‌دهند، زیرا به آن‌ها قدرت می‌دهد که چگونه وقت خود را برای پروژه‌های مختلف خود اختصاص دهند.

·        کاهش هزینه‌ها:

اگرچه ممکن است فکر کنید که خرید کامپیوتر و پرداخت هزینه دسترسی به اینترنت بسیار گران است، اما در نظر داشته باشید که اگر با ماشین به کلاس می‌روید، هر ماه هزینه بنزین و پارکینگ شما چقدر می‌شود. هزینه‌های غذا خوردن در بیرون از خانه، هزینه‌های مراقبت از کودک، مراقبت از حیوانات خانگی یا هر نوع مراقبت دیگری را که لازم است هنگام دور بودن از خانه به دیگران ارائه دهید را در نظر بگیرید. یا حتی ممکن است گاهی برای ارتقا سطح کاری خود، یک سری دوره‌ها را بگذرانید. در این شرایط باید کار خود را برای مدتی متوقف کرده یا در طول جلسات از کار خود مرخصی بگیرید که خود باعث می‌شود برای به دست آوردن یک مورد، مورد دیگر را از دست بدهید. این‌ها مزایای بسیار ملموسی از دسترسی به آموزش در خانه است. درواقع، آموزش‌های آنلاین ازجمله آموزش آنلاین کوچینگ به دلایل مختلف می‌تواند هزینه کمتری داشته باشد و در هزینه‌ها صرفه‌جویی کند.

·        استفاده از فرصت‌های ناب

آموزش آنلاین کوچینگ این امکان را برای کوچ‌ها فراهم می‌کند تا با کوچ‌های دیگر در سراسر کشورها یا حتی قاره‌های مختلف ارتباط برقرار کنند. این امر اغلب ازلحاظ همکاری با سایر افراد در اجرای یک پروژه منجر به فرصت‌های دیگر می‌شود. درعین‌حال، این باعث می‌شود که آن‌ها نسبت به آشنایی با تفاوت‌های فرهنگی افراد مختلف، ترغیب شده و با توجه به قرار گرفتن در معرض فرهنگ‌های دیگر، بتوانند با افراد مختلف، به‌راحتی ارتباط برقرار کنند.

·        دسترسی به منابع و مستندات

 در آموزش آنلاین کوچینگ تمام اطلاعاتی که شما نیاز دارید با خیال راحت در یک پایگاه داده آنلاین ذخیره می‌شوند. این موارد شامل مواردی مانند فایل‌های گفتگوی زنده، مطالب آموزشی و ایمیل‌ها می‌شوند. به عبارتی، در صورت وجود هر چیزی که نیاز به شفاف‌سازی داشته باشد، کوچ قادر خواهد بود به‌سرعت به این اسناد دسترسی پیدا کند و در وقت صرفه‌جویی کند. این امر به‌ویژه برای افرادی که باید تحقیقاتی را برای یک پروژه انجام دهند و یافته‌های خود را به اشتراک بگذارند، بسیار مفید است. ازآنجاکه کانال ارتباطی مستقیم به استاد از طریق ایمیل دارید، می‌توانید مستقیماً پاسخ سؤالات خود را بگیرید. بسیاری از کوچ‌ها یا دانش‌پذیران، به دلایل مختلف از پرسش سوال خود در طی کلاس حضوری امتناع می‌کنند. آن‌ها گاهاً ترس از این دارند که دیگران آن‌ها را نادان تلقی کنند؛ اینترنت این ترس را از بین می‌برد (به شرطی که با مربی راحت باشید). خیلی وقت‌ها بعد از کلاس یا در حین درس دادن استاد به یک سوال فکر می‌کنید. باید سعی کنید آن را به خاطر بسپارید و در فرصت مناسب، برای مربی خود ایمیل ارسال کنید. با این کار، فرصت شما برای یادگیری افزایش می‌یابد.

·        دسترسی به تخصص‌های خاص

آموزش آنلاین کوچینگ که توسط آموزشگاه‌های معتبر ارائه می‌گردد، ممکن است به کوچ‌ها امکان دسترسی به دوره‌های تخصصی را بدهد که قطعاً این مورد در یک موسسه نامعتبر قابل‌دسترس نخواهد بود؛ چراکه آن‌ها از استاندارد و تخصص لازم برخوردار نیستند. کلاس‌های آنلاین امکان تبادل تخصص را در اختیار افراد بیشتری قرار می‌دهد تا به آموزش‌هایی دسترسی پیدا کنند که در مکان‌های جغرافیایی خاصی به‌راحتی در دسترس نیستند. ازآنجایی‌که هم آموزش آنلاین و هم کوچینگ دو مبحث تقریباً جدید در دنیای امروز به شمار می‌روند، با شرکت در دوره آموزش آنلاین کوچینگ، جریان اصلی آن را طبق استانداردهای جهانی تجربه خواهید کرد. در یک کلاس آنلاین، شما می‌توانید محیط یادگیری خود را کنترل کنید که درنهایت به شما کمک می‌کند، درک عمیق‌تری از دوره خود داشته باشید.

·        ایجاد نظم در یادگیری

شاید بزرگ‌ترین دشمن دوره‌های آنلاین اهمال‌کاری باشد. بیشتر ما، ازجمله کوچ‌ها، کارهایی را که باید انجام دهیم تا آخرین لحظه کنار می‌گذاریم. وقتی نوبت به آموزش می‌رسد، آخرین لحظه بدترین لحظه ممکن برای یادگیری است. گاهی اوقات آن درس به‌سختی به اتمام می‌رسد و در قالب عملکرد ضعیف در یک امتحان یا تکلیف آموخته می‌شود؛ اما درنهایت، شما موفق می‌شوید؛ زیرا به اهمیت انجام کارها به‌موقع یا حتی زودتر از موعد پی می‌برید. این خودآگاهی موفقیت شما را در یک دوره آنلاین بیشتر می‌کند. درواقع، کسی بالاسر شما نایستاده و به عبارتی شما را مجبور به درس خواندن کند. هیچ‌کس آنجا نیست که شما را وادار به ارسال پاسخ کند یا از شما سوال بپرسد. انگیزه اصلی تحصیل در یک دوره آنلاین از خود شما نشأت می‌گیرد. این چیزی است که ما آن را یادگیری دانش‌محور یا فعال می‌نامیم. دانشجوی آنلاین مسئولیت دوره تحصیل خود را بر عهده می‌گیرد و در قالب یک فرد بالغ به این درک می‌رسد که یادگیری و موفقیت برای او بسیار ارزشمند است. به‌طور خلاصه، در آموزش آنلاین کوچینگ موفقیت شما به خود شما بستگی دارد!

·        ارتقا عمر یادگیری در دوره‌های آنلاین

اکثر اوقات، بیشتر چیزهایی که در یک دوره یاد می‌گیریم، در طی یکی دو هفته پس از پایان کلاس‌ها فراموش می‌شوند. داشتن این علاقه و اطلاع از چگونگی یافتن اطلاعات آنلاین، تضمین می‌کند که آنچه یاد گرفته‌اید، همیشه در دسترس شما است. اگر به یک موضوع خاص علاقه‌مند شدید، شاید به دلیل چیزی است که می‌بینید، می‌خوانید یا درباره آن می‌شنوید، یا شاید به دلیل این‌که یکی از کوچی‌هایتان سوالی دارد، می‌توانید آنلاین شوید و آن را جستجو کنید. شما مهارت‌های لازم برای یافتن اطلاعات، هضم آن‌ها، سنتز آن‌ها و فرموله کردن پاسخ‌ها برای هر سؤالی را که پیش روی شما قرار دارد، کسب کرده‌اید.

آموزش آنلاین کوچینگ و معایب آن

اگرچه، دوره‌های آنلاین به شما این امکان را می‌دهند، استقلال بیشتری داشته باشید؛ اما آموزش آنلاین کوچینگ ممکن است در کنار تمام مزیت‌هایش، دارای معایبی نیز باشد. این معایب می‌تواند شامل:

  1. دوره‌های نسبت به کلاس‌های حضوری به زمان بیشتری نیاز دارند.
  2. تعلل را آسان می‌کند و ممکن است افراد تعهد لازم برای انجام تکالیف را نداشته باشند.
  3. این دوره‌ها نیاز به مهارت‌های مدیریت زمان خوب دارند.
  4. این روش برگزاری کلاس‌ها، ممکن است احساس انزوا ایجاد کنند.
  5. دوره‌های آموزش آنلاین کوچینگ شما را ملزم می‌کند که یک یادگیرنده فعال باشید و این کار را برای برخی افراد سخت می‌کند.
  6. دوره آنلاین به شما آزادی در عمل می‌دهد که شاید این آزادی، بیش از توانایی تحمل شما باشد!
  7. در این روش از آموزش، شما مسئول یادگیری خود هستید، البته به‌طورکلی این مورد خوب به نظر می‌رسد؛ اما وای بر زمانی که شما نسبت به این موضوع از مسئولیت‌پذیری پایینی برخوردار باشید…! اینجاست که خود یکی از بدترین مواردی است که فرد را در هیچ دوره آنلاینی موفق نخواهد کرد.

در یک دوره آموزش آنلاین کوچینگ چه می‌گذرد؟

گفتگوی کوچینگ، یک گفتگوی ویژه است و به‌عنوان ابزار اصلی کوچ برای ارائه کوچینگ مطلوب و مؤثر عمل می‌کند. درواقع، این همان مکالمه‌ای است که در آن کوچ با تعهد کامل برای کمک به فرد در راه رسیدن به موفقیت، در حال صحبت و گوش دادن است. این مهم‌ترین مبحثی است که کوچ‌ها می‌آموزند، چگونه فضایی روان‌شناختی را برای کوچی خود ایجاد کنند تا آنچه را که نه‌تنها شناخته‌شده بلکه برای ذهن آگاه آن‌ها ناشناخته است نیز بیان کند. در دوره آموزش آنلاین کوچینگ به‌طور مفصل، با پارادایم اساسی کوچینگ، به‌کارگیری روانشناسی مثبت، یادگیری گفتگوی اندیشمندانه، اصول ایجاد خلاقیت تغییر و گفتگو درباره آگاهی، وضوح و انتخاب آشنا خواهید شد. درواقع، با ثبت‌نام در این دوره‌ها، ۲۴ ساعت شبانه‌روز و ۷ روز هفته، امکان دسترسی به مطالب مفیدی در باب موارد فوق خواهید داشت.

بهره‌گیری از پلت فرم یادگیری پیشرفته

طراحی بی‌نظیر پلت فرم یادگیری آموزش آنلاین کوچینگ فراکوچ، تجربه‌ای بی‌دردسر را به شما ارائه می‌دهد، حتی برای افرادی که قبلاً هرگز یادگیری آنلاین را تجربه نکرده‌اند. شما توسط سیستم مدیریت سفارشی و کاربرپسند یادگیری ما به‌خوبی پشتیبانی خواهید شد. این به شما امکان انعطاف‌پذیری در یادگیری را می‌دهد تا بتوانید به‌راحتی به منابع آموزشی، مطالب درسی، ارائه ویدیوها و مکالمات کوچینگ محور دسترسی پیدا کنید. ما به شما توصیه می‌کنیم حتماً یک دوره آموزش آنلاین کوچینگ را با ما تجربه کنید.

آموزش ویدیویی نرم افزار زوم:

تهیه شده در واحد آموزش فراکوچ

مقالات پیشنهادی

محصولات پیشنهادی

4.2/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *