چگونه یک کوچ استخدام کنم؟

چگونه بفهمیم جلسات کوچینگ برایمان مفید بوده است؟

با تکنیک اعتبار سنجی اولیه در آغاز و پایان جلسه کوچینگ نشان‌دهنده این است که حس رضایتمندی مراجع برای کوچ بسیار ارزشمند بوده و یکی از مؤلفه‌هایی است که موردتوجه کوچ است و حتماً با مراجع این مورد را چک می‌کند. بااین‌حال این تنها معیاری نیست که ما متوجه شویم جلسات کوچینگ برای ما مفید بوده یا خیر.

 

با ماهیت تحولی که در فرایند کوچینگ وجود دارد فرد به‌طورقطع به آگاهی نسبت به باوری محدودکننده یا مانعی مشخص خواهد رسید. از آن پی دید متفاوتی نسبت به کل زندگی خواهد داشت و روند ایجاد تغییرات را در کار و زندگی شخصی خود می‌بیند. اینجاست که می‌توان پرسید که اگر کوچینگ و تکنیک‌های کنترل اقدام کوچ نبود آیا به این مرحله می‌رسیدید یا خیر.

 

تأثیرات مفید کوچینگ و مزایای بعد از آشنایی با آن زمانی به حداکثر خود می‌رسد که فرد نسبت به آموزش آن اقدام نماید و مایندست کوچینگ را بیاموزد. آنجاست که کوچینگ در تمام زندگی‌اش جاری‌شده و فردی دیگر می‌شود. او به همراه کوچینگ ارتباط مؤثر، همدلی، گوش کردن فعال، مهارت ارائه بازخورد و پرسشگری می‌آموزد.  

 

ارزیابی کوچ‌ها

یکی از مسائل مهمی که باید به آن توجه داشت ارزیابی کوچ‌ها از لحاظ دانش، تخصص و کیفیت جلسات کوچینگ طبق صلاحیت‌ها و منشور اخلاقی فدراسیون بین‌المللی کوچینگ است. مؤسسات معتبر و دارای تأییدیه بین‌المللی از ICF برای ارائه خدمات و ترویج کوچینگ اصیل در امر آموزش و گزینش کوچ‌های حرفه‌ای تمهیدات خاصی را لحاظ می‌کنند.

 

کلینیک فراکوچ نیز همکاران خود را از بین معتبرترین و با کیفیت ترین کوچ‌های فارسی زبان را استخدام کرده است و اکثر این کوچ‌ها مسیر کوچینگ سطح ۱ و  سطح ۲ خود را در آکادمی فراکوچ گذرانده و در دوره‌های مختلف توانمندسازی و مهارت افزایی از جمله منتورکوچینگ شرکت کرده‌اند.

 

در این دوره‌ها مانند دوره منتورینگ، کوچ‌ها به‌صورت حرفه‌ای و عمیق‌تر به برگزاری جلسات پرداخته و بازخورد لازم را از کوچ سطح بالاتر دریافت می‌کنند. درواقع جلسات آن‌ها از نظر کیفی بیشتر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

به صورت دوره ای، از تمامی مراجعین به وسیله فرم الکترونیکی دریافت بازخورد جلسات و همچنین دریافت بازخورد تلفنی، کیفیت جلسات کوچینگ سنجیده شده و یکی دیگر از روش‌های ارزیابی کوچ‌ها محسوب می‌شود. این جنبه ارزیابی کوچ‌ها، صرفاً احترام و اهمیت به مراجع است و از منظر مراجع، کوچ را رصد می‌کند.

صدای مشتری 

پرکاربردترین کلمات این حوزه:

لایف کوچ

کوچ سازمانی

بیزنس کوچ

کوچ اجرایی

کوچ خانواده 

 

 

خب قدم ششم سفر کوچینگ را گذراندید!

 

گام هفتم

مشاوره آموزشی رایگان

شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه فراکوچ استفاده نمائید.

مشاوران آموزشی
موسسه فراکوچ
پاسخگوی شما هستند

سفر کوچ

شهریور ۱۵
انواع کوچینگ
شهریور ۱۵
چگونه یک کوچ استخدام کنم؟
شهریور ۱۵
کوچینگ به عنوان شغل
شهریور ۱۵
چگونه یک کوچ بشوم ؟
شهریور ۱۵
چرا بهتر است فراکوچ را انتخاب کنم؟
شهریور ۱۵
کوچینگ چیست؟
شهریور ۱۵
کوچ چیست؟
شهریور ۱۵
فرق کوچ با مشاور منتور و روانشناس
شهریور ۱۵
مزایای کوچینگ چیست
شهریور ۲۸
صدای مشتری

 

این مقاله توانسته چقدر به شما کمک کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *