آموزش کوچینگ

معرفی دوره های آموزش کوچینگ


چطور با شرکت در دوره آموزشی کوچینگ، کسب و کاری داشته باشیم که هم به رشد ما کمک کند و هم درآمد خوب و قابل توجهی داشته باشد؟!

اگر تو هم مثل ۱۰۴۰ نفری که تا الان در این دوره ها شرکت کردند:

  مشتاق کمک به انسان ها هستی؛

  آدما برات مهم هستن؛

  به دنبال یک شغل جدید و پر درآمد هستی؛

  به دنبال یک شغل آنلاین میگردی که بتونی در روزهای قرنطینه به مردم در همه جای دنیا خدمات بدی؛

  به موضوعات توسعه فردی، توسعه شغلی، خودشناسی و اینطور مباحث علاقه داری؛

  به دنبال پیشرفت در زندگی و شغل خودت هم هستی؛

این توضیحات رو تا آخر بخون.

 

می خوام اطلاعات بیشتری در مورد دوره های آموزش کوچینگ داشته باشم:

مشاوره دوره آموزش کوچینگ

می خوام یک جلسه کوچینگ رو تجربه کنم:

درخواست کننده جلسه کوچینگ

میدونی بهترین قسمت این کار کجاست؟

اینکه تو یک بار دوره آموزشی کوچینگ رو می گذرونی اما می تونی سال ها از این مهارت کسب درآمد کنی.

 دقیقا به همین علت است که دانشپذیرها با اشتیاق برای یادگیری کوچینگ هزینه می کنن.

 

این یک راز کوچیکه که تقریبا هیچ کس در موردش صحبت نمی کنه!

 

اگر تو مهارتی داشته باشی که بتونی به دیگری کمک کنی تا در زندگیش بهتر عمل کنه و احساس خوشبختی بیشتری داشته باشه یا بتونه در کسب و کارش توانمندتر و درآمدش بیشتر بشه، همیشه و در همه جا این مهارت همراه تو هست و یک سرمایه هست که هیچ کس نمیتونه اونو ازت بگیره و همیشه همراهته!

 هر سال افراد زیادی رو می بینی که به دنبال احساس خوشایند یا خوشبختی در زندگی می گردن و یا می خوان تو شغلشون پیشرفت کنن و درآمدشون رو افزایش بدن، یا می خوان کسب و کار جدیدشون رو راه اندازی کنن. اکثر این افراد دنبال پیشرفتن اما مقصد رو نمی دونن؛ اگه مقصد رو می دونن، مسیر رسیدن به هدف رو نمی دونن و اگه مسیر رو می دونن، گره ها و موانعی دارن که اجازه نمی ده به چیزی که می خوان برسن. تو می تونی به این افراد کمک کنی که سریع تر مسیر پیشرفت خودشون رو طی کنن و به هدفی که در زندگی و کارشون مشخص کردن برسن؛ به همین خاطر تو برای اون ها مثل یک قهرمان هستی.

 شاید برات عجیب باشه اما جالبه بدونی که در کوچینگ، برای اینکه تو بتونی توانایی همراهی با دیگران رو به دست بیاری، نیازی نیست که لزوما روانشناس باشی یا خودت تخصص و تجربه ای در حوزه کسب و کارشون داشته باشی. اگر مهارت های لازم رو آموزش ببینی و سیستم و ابزار مناسب رو داشته باشی، می تونی در مدت  کوتاهی مخاطبت رو توانمند کنی و بهش کمک کنی تا به هدفش برسه.

انسان ها همیشه در طول زندگی در حال تغییر هستن، تو می تونی به اون ها کمک کنی تا هوشمندانه تغییر کنن.

داستان تغییر یک مراجع رو تو این ویدئو خودت ببین: (کلیپ داستان مراجع)

 

کدوم دسته از مردم متقاضی جلسه کوچینگ هستن و حاضرن برای جلسه کوچینگ هزینه کنن؟
در اینجا می خوام لیستی از برخی مشتریان و سازمان هایی که از طریق موسسه ما از آموزش و خدمات کوچینگ استفاده کردن رو بهتون معرفی کنم:

مدیران ارشد سازمان های بزرگ و پیشرفته: برای ارتباط بهتر با کارمندان و کارکنان (مثل دیجی کالا، همراه اول و شرکت راه آهن ایران – رجا)

مدیران و صاحبان کسب و کارهای کوچک: برای پیشرفت و توسعه کسب و کار (مانند استارتاپ های مختلف)

کارکنان ادارات دولتی: برای ارائه خدمت کوچینگ به همکاران و مدیران (مانند کارکنان علوم پزشکی مشهد و سازمان فنی و حرفه ای کشور)

معلمان، مدرسان دانشگاه ها و اساتید تمامی حوزه های آموزشی: برای ارتباط بهتر با دانش آموزان و دانش پذیران و بالا بردن سطح کیفیت کلاس های آموزشی (مثل اساتید موسسه آموزش عالی وارستگان و دانشگاه علوم پزشکی همدان، امام رضا، فردوسی و …)

مشاورین در تمامی حوزه ها (حقوقی، تحصیلی، مهاجرت، بیمه و …) و روانشناسان: برای ارتباط و تعامل بیشتر با مراجعان و بالا بردن کیفیت جلسات مشاوره (مثل کارگزاران بیمه های پاسارگاد و پارسیان)

والدین: برای ارتباط بهتر و بالا بردن کیفیت تربیت فرزندان

نوجوانان و جوانان: برای انتخاب دقیق تر و شفاف تر در حوزه های تحصیلی، ازدواج، شغل و ….

اینها فقط لیست بعضی از مشتریان و حوزه های کاری بودن که از خدمات و آموزش کوچینگ استفاده کردن.

 

مشاوره دوره آموزش کوچینگ

درخواست جلسه کوچینگ

 

روش آموزش کوچینگ در آکادمی بین المللی فراکوچ:

کوچینگ مهارتی ذهنی و درونیه و تو می تونی هر لحظه تجربه خودت رو بهبود بدی، مهارت هات رو تقویت کنی و سقف های درآمدیت رو بشکنی.

در سطح بین المللی افراد بسیار مشهوری مثل برایان تریسی و آنتونی رابینز خودشون رو به عنوان کوچ حرفه ای معرفی می کنن؛ همچنین افرادی مانند بیل گیتس و اریک اشمیت (مدیرعامل مایکروسافت و مدیر عامل اسبق گوگل) به عنوان مدیر و رهبر سازمان، از خدمات کوچینگ استفاده می کنند.

(کلیپ مدیران جهانی)

 

 

 

یک سوال مهم…؟!

به نظر شما آیا میشه ۶۰ ساعت مهارت رو ظرف یکی دو هفته آموزش داد و آموزش گرفت؟
مسلما نه!! حتی دوره های فشرده هم اینجا کارایی کمی دارن. لازمه بدونی که یادگیری مهارت های پایه و فرآیند کوچینگ سخت و پیچیده نیست، اما برای اینکه تو بتونی به این مهارت ها با کیفیت قابل قبولی عمل کنی، به تمرین و تکرار نیاز داری و لازمه که در طول ۶ تا ۹ ماه به صورت حرفه ای و کاملا عملی تحت آموزش و تمرین باشی.

 

موقعیت کوچینگ در ایران:

عمر کوچینگ در ایران حدود ۵ سال هست و ما از بدو ورود این مهارت به کشور، فعالیت خودمون رو در این حوزه آغاز کردیم. این فعالیت ها از سال ۹۶ به طور رسمی، با نام تجاری و ثبت شده «فراکوچ» از طریق برگزاری دوره های آموزشی و جلسات کوچینگ گسترش پیدا کرد. ما و فارغ التحصیلان دوره های آموزشی تونستیم از فعالیت در همین حوزه صدها میلیون تومان درآمد داشته باشیم. و همینطور در موازات برگزاری دوره های آموزش کوچینگ، برای بهبود تخصص خودمون و دانشپذیران، دوره های تخصصی مختلفی رو طراحی و برگزار می کنیم. آموخته های ما، به همراه تجربیاتی که در این مسیر کسب می کنیم باعث شده به عنوان یک موسسه تخصصی و حرفه ای در صنعت کوچینگ در سطح ایران و حتی خارج از کشور شناخته بشیم.

کوچینگ اعتقاد داره هر انسانی نسخه موفقیت و پیشرفت منحصر به فرد و مخصوص به خودش رو داره. ما در تدریس و برگزاری جلسات این نسخه رو پیدا کردیم و در حال استفاده از این متد هستیم. تو هم میتونی نسخه منحصر به فرد خودت رو در سیستم کوچینگ خلق کنی. سیستمی که در عین سادگی، بسیار تاثیر گذار و نتیجه بخشه. ما در این مسیر در کنارت خواهیم بود. تمام تکنیک ها و مهارت هایی که تو نیاز داری تا تبدیل به یک کوچ حرفه ای بشی، در دوره های آموزش آنلاین، به صورت ویدئو کنفرانس به تو آموزش داده می شه و قدم به قدم در کنار تو هستیم تا پیشرفت کنی. ارائه خدمات آنلاین در این حوزه باعث میشه که از هر کجای دنیا که دسترسی به اینترنت داشته باشی بتونی در کلاس های آموزشی شرکت کنی یا جلسات کوچینگ خودت رو برگزاری کنی. ما این امکان رو فراهم کردیم که افراد مستعد و علاقه مند به مبحث کوچینگ بتونن به صورت ویژه در دوره آموزش و تربیت کوچ حرفه ای شرکت کنن.

 

 

اعتبار این دوره چقدر هست؟

 1. دارای تاییدیه از فدراسیون بین المللی کوچینگ (ICF)؛
 2. معتبرترین دوره آموزش و تربیت کوچ حرفه ای در کشور؛
 3. مبتنی بر استاندارد ملی آموزش کوچینگ توسعه فردی و کسب و کار؛
 4. اعطاء گواهینامه و مدرک معتبر ملی کوچینگ از سازمان فنی و حرفه ای کشور؛
 5. زیر نظر سازمان جهانی مهارت و کار (ILO) با اعتبار بین المللی در ۱۷۱ کشور جهان.

 

در دوره آموزش کوچینگ چه سرفصل هایی آموزش داده میشه؟

 1. به طور کامل با مبانی و تاریخچه کوچینگ آشنا میشی. بخش هایی از رشته روانشناسی مثبت گرا که در کوچینگ کاربرد داره رو یاد خواهی گرفت؛
 2. بخش هایی از رشته مدیریت که در کوچینگ کاربرد داره رو فرا خواهی گرفت؛
 3. یاد می گیری که چطور ارتباطت رو با مخاطب و مراجع شروع کنی که از طریق این ارتباط موثر به شما اعتماد کرده و راحت حرفهاش رو بزنه؛
 4. یاد می گیری که چطور ذهنت رو مدیریت کنی که درگیر قضاوت دیگران نشی؛
 5. متوجه میشی چرا ۸۰% آدم ها از همدردی و ترحم فراری هستن و یاد می گیری که چطور به جای همدردی با استفاده از مهارت همدلی و درک احساسات، مراجع رو آروم کنی؛
 6. هشت مدل مختلف پرسشگری رو یاد میگیری و متوجه میشی که چطور با پرسیدن سوالات قدرتمند و اثربخش به مراجع ماهیگیری یاد بدی تا در مسئله خودش توانمند بشه و بتونه گره هایی که در ذهن یا مسیر رسیدن به هدف داره رو باز کنه؛
 7. یاد میگیری که چطور با مهارت مخالفت موثر، طوری نظر و مخالفت خودت رو بیان کنی که مخاطبت به جای ناراحتی، نظر تو رو بپذیره؛
 8. یاد می گیری که مخاطب چه زمان هایی نیاز به تشویق و تبریک داره که انگیزه و ارادش شارژ بشه تا با انرژی و قدرت بیشتری به سمت هدفش حرکت کنه؛
 9. پنج سطح گوش دادن فعال رو آموزش می بینی تا بتونی به نگفته های مراجع پی ببری و افکارش رو بخونی. چطوری به سیستم فکری و هیجانی مراجع وارد بشی و بتونی با بازخورد های اثربخش مثل یک آینه افکار و ارزش هاش رو به خودش نشون بدی تا بهترین تصمیم ها رو بگیره؛
 10. متوجه میشی که چطور با استفاده از ۸ ابزار مختلف مخاطب رو در مسیر رسیدن به چیزی که میخواد همراهی کنی؛
 11. فرآیند ها و مدل های کوچینگ رو یاد میگیری و چگونگی برگزاری جلسه کوچینگ رو آموزش می بینی؛
 12. به تو کمک می کنیم که متد و مدل اختصاصی خودت رو برای برگزاری جلسه کوچینگ خلق کنی؛
 13. یاد می گیری چطور به مراجعی که تو زندگیش هدف نداره اما می خواد پیشرفت کنه، کمک کنی تا به مسیر زندگیش برگرده و احساس رضایت داشته باشه و نتیجه جلسات براش به یاد موندنی بشه.
 14. یاد می گیری که چطور بدون اینکه تجربه و تخصص خاصی در موضوع مراجع داشته باشی به او کمک کنی تا به هدفش برسه. (از یاد گرفتن این مهارت شگفت زده خواهی شد)
 15. متوجه میشی که چطور مسئولیت پذیری خودت و مراجعت رو تقویت کنی؛
 16. ۹۰% مراجعینی که وارد جلسه کوچینگ میشن، مسئله اون ها گره در مسئله دیگه ای داره که از اون با خبر نیستن. تو می تونی به اون ها کمک کنی تا به طور ریشه ای مسائلشون روحل کنن.

 

 

پس در این دوره کامل آموزش می بینی که:

 • چطور با سوال پرسیدن به مخاطب کمک کنی که به خودآگاهی برسه و از خودش چیزی یاد بگیره؛
 • چطور دیدگاه مخاطب را از تمرکز و تاسف گذشته و شکست هاش، به آینده و نقاط قوتش تغییر بدی؛
 • بر روی کدوم ویژگی های مراجع متمرکز بشی تا باعث انگیزه و شکوفاییش بشه؛
 • بر روی کدوم اطلاعات مراجع تاکید کنی که منجر به باز شدن گره های ذهنی او بشه؛
 • برجسته ترین اساتید کوچینگ چه چیزی به ما یاد میدن که باعث اثرگذاری کوچینگ در زندگی فردی و در جلسات کوچینگ تو بشه؛
 • چطور با استفاده از تکنیک های مختلف، آینده و حال رو به مخاطب نشون بدی که منجر به تصمیم گیری شفاف او بشه؛
 • نوع تفکر و پردازش فکری کسانی که در دوره های آموزش کوچینگ شرکت کرده اند تغییر می کنه:
 • نوع دیگری به مسایل نگاه می کنن؛
 • بهتر فکر می کنن؛
 • راحت تر افکار را پردازش می کنن و نتایج قابل قبول تری از این افکار به دست میارن.

 

آیا ضمانتی برای موفق شدن بعد از شرکت در دوره های آموزش فراکوچ وجود داره؟!

تا الان حدود ۱۵۰۰ نفر در موسسه فراکوچ این دوره رو گذروندن. بعضی ها کوچینگ رو به عنوان شغل اصلی انتخاب کردن و به عنوان کوچ حرفه ای فعالیت و درآمد کسب می کنن.

مابقی از مهارت کوچینگ در شغل، کار یا زندگی شخصی خودشون بهره مند شدن. گاهی پیش اومده که این جمع در ابتدا تصورشون این بوده که ممکنه کوچینگ خیلی به دردشون نخوره یا اینقدر خجالتی و درون گرا بودن که فکر می کردن نمیتونن از این طریق به دیگران کمک کنن.

شاید اینطور به نظر برسه که هدف ما از گفتن این حرف ها تبلیغ دوره آموزشی کوچینگ هست؛ اما صادقانه بگیم که هدف ما صرفا فروش کوچینگ نیست. هدف ما اینه که تو آگاهی لازم رو نسبت به مهارت کوچینگ به دست بیاری و با مدل فکری کوچینگ و فرصت های پیش رو آشنا بشی. قطعا زمانی بطور کامل متوجه خواهی شد که منظور ما از این آگاهی چیست که موفق شده باشی در یکی از دوره ها شرکت کنی.

 

یک چیز رو به جرات می تونیم به شما قول بدیم:

دوره آموزشی کوچینگ مشابه هیچ کدوم از دوره هایی که تا حالا شرکت کردی نیست چرا که خیلی از دوره هایی که برگزار میشه عموما از مبالغه کردن و بزرگ نمایی استفاده کردن و مخاطب علاقه مند و مخصوص به خودشون رو دارن؛ یعنی هر انسانی حاضر به شرکت در این دوره ها نیست. اما اثربخشی و اهمیت کوچینگ رو سازمان ها و ارگان های بزرگ درک کردن و ما مشغول برگزاری دوره های آموزشی برای اونها هستیم. حتی سازمان های بزرگ بین المللی مثل بزرگترین سازمان مخابراتی آمریکا (AT & T) و بیش از ۴۰% شرکت های بزرگ بین المللی عضو Fortune Global 500 از مهارت کوچینگ در کسب و کار خودشون استفاده می کنن. به همین خاطر اگر تو هم مثل ما از مبالغه کردن برای فروش متنفری، از یادگیری مهارت کوچینگ لذت خواهی برد و اثرگذاری این مهارت رو قبل از هرچیزی در طرز فکر و سبک زندگی خودت خواهی دید. چون هدف اول ما این هست که زندگی خودمون رو بهتر کنیم و بعد به دیگران کمک کنیم. اثربخشی کوچینگ اول از همه در فکر و زندگی خودت اتفاق میفته …

شرکت در دوره آموزشی فراکوچ چه مزیت هایی برای من داره؟

در حقیقت برای اینکه تبدیل به یک کوچ حرفه ای بشی چیزی فراتر از یک دوره آموزشی تئوری نیاز داری که برات فراهم کردیم. لذا وقتی تو دوره آموزشی کوچینگ شرکت کنی در کنار آموزشهای تئوری و عملی کوچینگ، این خدمات رو دریافت خواهی کرد:

 1. ۱۲ ساعت آموزش فردی و خصوصی از طریق شرکت در ۱۲ جلسه کوچینگ به عنوان مراجع برای حل کردن مسائل شخصی شما؛
 2. ۴۸ ساعت تمرین عملی در گروه های ۳ نفره با نظارت و تدریس اساتید و مربیان مجرب؛
 3. ارتباط مستقیم با واحد آموزش موسسه و اساتید برای برگزاری هرچه بهتر کلاس ها؛
 4. شرکت در آزمون گواهینامه؛
 5. اعطای مدرک و گواهینامه های معتبر از سازمان فنی و حرفه ای (معتبرترین مدرک آموزش کوچینگ در کشور) و مرکز آموزش بازرگانی (زیر نظر وزارت صنعت معدن و تجارت) و در صورت درخواست از وزارت علوم با هزینه اضافه؛
 6. همراهی یک کوچ حرفه ای به عنوان پشتیبان علمی برای پاسخگویی به سوالات شما؛
 7. عضویت در شبکه های ارتباطی با کوچ های حرفه ای از سراسر دنیا و ایران؛
 8. استفاده از جزوه ها و کتابچه های علمی کمک آموزشی؛
 9. یادگیری ۱۱ صلاحیت مطابق استاندارد های فدراسیون جهانی کوچینگ ICF ؛
 10. حضور رایگان در جلسات فوق برنامه آموزشی مانند نشست های هم افزایی فراکوچ و کارگاه های کوتاه مدت مختلف.
 11. ضمنا استراتژی هایی داریم که بعد از فارغ التحصیلی برای ورود به بازار کار کوچینگ از شما حمایت می کنیم. حمایتی که تا اینجای توضیحات در موردش صحبت نکردیم!

تصور کن که تمام ابزار و تکنیک های مورد نیاز برای برگزاری جلسه کوچینگ رو یاد گرفتی، اگر مراجعی نداشته باشی نمیتونی به عنوان شغل اصلی از مهارت کوچینگ درآمد زایی کنی.

اگر بخوام خیلی ساده و کلی این استراتژی رو توضیح بدم، داستان از این قراره: تو رو در فضاهای معتبر آنلاین برای کسب اعتبار لازم و پیدا کردن مراجع معرفی می کنیم. حتی می تونی به عنوان کوچ حرفه ای در موسسه فراکوچ مشغول به کار بشی؛ بهت مراجع معرفی می کنیم و جلسات کوچینگ رو برات برنامه ریزی و پیگیری می کنیم.

 

 

می دونی بزرگترین مزیت این استراتژی ها چیه؟

با استفاده از این استراتژی ها حتی نیازی نیست یک ریال برای تبلیغات هزینه کنی و یا چیزی از مارکتینگ و بازاریابی بدونی.

ثبت نام در این دوره آموزشی یک سرمایه گذاری ۱۰۰% بدون ریسک هست.

اجازه بده خیلی ساده بگم:

چون رضایتت رو که تضمین کردیم، پس برای ثبت نام و شرکت در این دوره فقط نیازه که از زمانت سرمایه گذاری کنی و بعد از دوره حتی اگر نخواستی به عنوان یک کوچ حرفه ای فعالیت کنی، کلی مهارت جدید یادگرفتی که زندگی و کسب و کار تو رو متحول خواهد کرد.

معطل چی هستی؟

شروع کن وفرم زیر رو تکمیل کن تا برای مشاوره رایگان باهات تماس بگیریم:

مشاوره دوره آموزش کوچینگ

درخواست جلسه کوچینگ

لطفا اگر هنوز سوالی داری و یا برای شرکت در دوره، نیاز به مشاوره مستقیم داری، می تونی از طریق لینک زیر به گروه پشتیبانی ما در واتساپ وارد بشی و سوالت رو مطرح کنی؛ کلی ادم خفن و حرفه ای هست اونجا که به سوالاتت پاسخ میدن.

ورود به گروه پشتیبانی آنلاین در واتساپ

مقالات پیشنهادی

محصولات پیشنهادی

5/5 - (3 امتیاز)