درباره ما

بازدیدها: 57

معرفی فراکوچ، مرکز اموزش کوچینگ ایران

 

* حدود نیم دهه گذشته، برای اولین بار در ایران و در سال 1394، یک گروه حرفه‌ای متشکل از مدیران باتجربه و کارشناسان حوزه‌های مختلف، فعالیت‌های علمی، تحقیقاتی و پژوهشی خود را در حوزه مباحث توسعه فردی و کسب‌وکار با بهره‌گیری از روشی مدرن و بین‌المللی به نام کوچینگ (Coaching) آغاز نمودند و موفقیت‌های بسیاری، از قبیل گردآوری، ترجمه منابع داخلی و بین‌المللی و در ادامه بومی‌سازی این مهارت ارزشمند و کاربردی، به دست آوردند.
در سال 1396 و در مسیر توسعه این فعالیت‌ها، اولین مؤسسه حقوقی کشوری با نام تجاری «مؤسسه توسعه مربیگری فراکوچ ایرانیان» به شماره 5928 به ثبت رسید که موضوع تخصصی فعالیت و اساسنامه آن «مربیگری و مشاوره توسعه مهارت‌های فردی و شغلی در کسب‌وکار» تعیین گردید.
تمرکـز این مؤسسه بر «ارائه خدمـات کوچینـگ فـردی و سـازمـانی» قــــرار گـــــرفته اســت و بــرای تأمیــن مربـی مورد نیـاز در این حوزه، به «آموزش کــوچ‌هـای حرفـــه‌ای» نیـز  مــی‌پـردازد.

عبارت «هر نفر یک کوچ»، به‌عنوان چشم‌انداز مؤسسه توسعه مربیگری فراکوچ ایرانیان انتخاب شده است و اهتمام این مؤسسه بر موارد زیر نیز معطوف می‌باشد:

* معرفی و ترویج خدمت کوچینگ در سطح ملی و بین‌المللی؛
* ارائه خدمات مربیگری و کوچینگ فردی به افراد متقاضی در تمام حوزه‌های زندگی، کسب‌وکار و …؛
* ارائه خدمات بیزینس کوچینگ، کوچینگ سازمانی و توسعه عملکرد به افراد، سازمان‌ها و کسب‌وکارها؛

* شبکه‌سازی و برقراری ارتباطات کاری منطقه‌ای و جهانی؛

* میزبانی رویدادهای علمی و حرفه‌ای با استانداردهای بین‌المللی در داخــل و حضـــور به‌عنوان سخنران در رویدادهای ملی و منطقه‌ای؛
* سازمان‌دهی یک مرجع علمیِ چندزبانه‌ی بین‌المللی مرتبط با دانش کوچینگ؛
* ایجاد بستری مشترک میان تشکل‌های همسو و تلاش برای جذب، جلب همکاری و تعامل با آن‌ها؛

* ایجاد ارزش افزوده مطلوب برای اعضای حقیقی و حقوقی.


موسسه فراکـوچ در  5 حوزه کلی خدمات تخصصی خود را ارائه می‌دهد:

آمـــوزش و تربیــت کــوچ حرفــه‌ای

این بسته، کامل‌ترین دوره آموزش کوچینگ حرفه‌ای از نظر محتوا و قالب اجرایی است. محتوای آموزشی به‌گونه‌ای طراحی و برنامه‌ریزی شده است که در پایان این دوره، دانش‌پذیر طبق استانداردهای فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF)، تمام صلاحیت‌های لازم را آموخته و تمرین کرده باشد.
طول دوره آموزشی 60  ساعت است و شامل 48 ســاعت آموزش و کارگاه ارزیابـــی و 12 جلسه یک ساعته کوچینگ با -2 کوچ حرفه‌ای و سطـــح بالا- می‌باشد. علاوه بر آن، هر دانشجو به عنوان تمـــرین عملی، 2 نفر را در طــــی دوره کـــوچ می‌کند. یک دوره آموزشـــی شامل 3 ترم اســت و طی مــدت 6 ماه در قالب جلســـات هفتگی برگزار می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره های آموزشی کوچینگ اینجا کلیک کنید.


جلســات کوچینــگ فــردی

مؤسسه فراکوچ از یک تیم منسجم با عضویت 30 کوچ حرفه‌ای کشوری و بین‌المللی بهره‌مند می‌باشد و تاکنون موفق به برگزاری بیش از 5000 جلسه کوچینگ -شامل جلسات معارفه و کوچینگ فردی برای بیش از 640 نفر از اقشار مختلف در 25 استان کشور و فارسی‌زبانان ساکن در 10 کشور و 3 قاره جهان شده است.
جلسات کوچینگ به‌صورت حضوری یا غیرحضوری (تلفنی یا آنلاین) و به‌طور معمــول و طبــق تـــــــوافـــــق، به‌صــورت یـک جلسـه هفتگی یک ســـاعته برگــزار می‌گردد. دفعات و ساعت جلسات با هماهنگی طرفین از پیـش تعیین می‌شوند که شرایط آن قابل مذاکره می‌باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جلسات کوچینگ فردی اینجا کلیک کنید.


آمـــوزش کوچینـــگ ســازمـانــی

در سال‌های اخیر، مربیگری به دلایل زیادی رشد عمده‌ای کرده است. امروزه شاهد رشد فزاینده مدیرانی هستیم که می‌خواهند علاوه بر ایفای نقش مدیریت، نقش یک کوچ را نیز به عهده بگیرند. در این راستا، سازمان‌ها با توجه به شیوه و حوزه فعالیت خود، نیازمند خدمت ویژه و منحصربه‌فردی هستند.
در مؤسسه فراکوچ، دوره‌های «آموزش کوچینگ سازمانی» با توجه به نیازهای آموزشی هر سازمان، به‌صورت سفارشی طراحی می‌شود.
بدین ترتیب که واحد منابع انسانی یا آموزش سازمان‌ها، نیازمندی‌های خود را اعلام می‌کنند و مؤسسه پس از بررسی، پیشنهادات خود را در قالب یک یا چند پروپوزال -شامل سرفصل‌ها و برنامه‌های آموزشی و موارد دیگر که منطبق با اهداف و سطوح مخاطبان است- به آن سازمان ارائه می‌کند.
پس از تأیید پروپوزال توسط سازمان مربوطه،برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های لازم جهت برگزاری دوره‌ها انجام می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آموزش کوچینگ سازمانی اینجا کلیک کنید.


جلســات کوچینــگ ســازمانی
یکی دیگر از خدمات مؤسسه فراکوچ، «جلسات کوچینگ سازمانی» می‌باشد که تاکنون برای مدیران عامل، مدیران ارشد و کارشناسان بیش از 30 سازمان و شرکت بزرگ کشور برگزار شده است؛ برخی از آن‌ها عبارت‌اند از: دیجی‌کالا، همراه اول، وزارت نفت (شرکت ملی پالایش و پخش)، شرکت حمل و نقل ریلی رجا، شرکت داروسازی دکتر عبیدی، بانک رفاه، مزرعه نمونه آستان قدس رضوی، پتروشیمی خراسان، شهرداری مشهد، دانشگاه علوم پزشکی همدان، اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی، مؤسسه آموزش عالی وارستگان، شرکت راد رایانه و …
 
این جلسات به لحاظ محتوا و شکل اجرایی مشابه جلسات کوچینگ فردی اســت و در این نوع همکــاری، مؤسســـه فــــــراکوچ مجموعــــــه‌ای از کوچ‌هــــــــای حرفه‌ای را جهت تحقق اهداف موردنیاز سازمان‌ها و فعالان حوزه‌های مختلف کسب‌وکار و با توجه به درخواست آن‌ها در اختیارشان قرار می‌دهد.
وظیفه کوچ‌ها پشتیبانی فراگیر از مدیران سطوح مختلف و کارشناسان سازمان‌ها و شرکت‌ها جهت افزایش بهره‌وری و توسعه شغلی در راستای اهداف تعریف شده و موردنیاز می‌باشد. این جلسات با عقد قرارداد رسمی بین مؤسسه و سازمان متقاضی قابلیت اجرایی پیدا می‌کند. افراد در یک دوره زمانی مشخص، با داشتن برنامه عملیاتی و در نظر گرفتن شاخص‌های پیشرفت، گام بزرگی در راه رسیدن به اهداف، افزایش انگیزه، کشف توانمندی‌ها، افزایش مسئولیت‌پذیری و … برمی‌دارند و موانعی که عملکرد آن‌ها را تضعیف می‌کند، می‌شناسند و بهبود می‌بخشند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جلسات کوچینگ سازمانی اینجا کلیک کنید.

طراحــی و اجــرای کارگــاه‌هــای تخصصــی بــرای افراد و ســازمان‌ها

مؤسسه فراکوچ در راستای افزایش سطح علمی و مهارتی و با توجه به نیازسنجی و ضرورت، دوره‌ها و کارگاه‌هایی را برای مخاطبان عمومی و سازمانی خود طراحی و بعضاً اجرا نموده است. ویژگی ممتاز این دوره‌ها تمرکز بر مهارت‌های نرم، کاربردی بودن و وجود رویکرد کوچینگ در طراحی و اجرای این دوره‌ها می‌باشد. نمونه‌هایی از این کارگاه‌ها عبارت‌اند از:
* طراحی برنامه توسعه فردی IDP؛
* حــل مســأله و  تصــمیم‌گیـــری؛
* حــل تعــارض و مــدیریـــت بحـــران؛
* تـــاب‌آوری، اعتمـــادبه‌نفــس و  عــزت‌نفــس؛
* ارتبــاط مؤثـــر، گـــوش دادن فعــال و همـدلــی؛
* خـــودآگاهــی، هــدف‌گــذاری، برنامــه‌ریــزی و مدیــریت زمــان؛
* و …
افراد و سازمان‌ها می‌توانند از خدمات ویژه مؤسسه فراکوچ جهت برگزاری رویدادهای حوزه کوچینگ بهره‌مند شوند.

دستاورد های موسسه فراکوچ

تأسیــس مـرکــز آمــوزش کوچــینگ ایــران

این مرکز اولین دســـتاورد مؤسسه فراکــوچ می‌باشد که بر اساس استاندارد بین‌المللی، اقدام به «برگزاری دوره‌های آموزشی کوچینگ» نموده است. در حال حاضر، فراکوچ به عنوان اولین و بـزرگ‌تریـن مؤسسه آمـوزش کوچـینگ در کشور موفـــق‌ به پذیـــرش بیش از 300 دانش‌پذیر  و دانش‌آموخته کوچینگ در  32 دوره آموزشی و فارغ‌التحصیلی 150 کوچ حرفه‌ای تا پایان سال 1398 شده است. این مؤسسه تاکنون بیش از 10.000 نفر-ساعت آموزش کوچینگ و مهارت‌های جانبی در بیش از 30 عنوان دوره کارگاهیِ کوتاه‌مدت و بلندمدت به‌صورت فردی و سازمانی برگزار نموده است.

تدوین اولین استاندارد شایستگی کوچینگ توسعه فردی و کسب و کار در سازمان فنی و حرفه ای کشور

موسسه فراکوچ پس از یک سال و سه ماه پیگیری و فعالیت کارشناسی، علمی و اجرایی در سطح کشور، در خرداد ماه 1399 موفق به تدوین اولین استاندارد شایستگی کوچینگ در سازمان فنی و حرفه ای کشور شد که این استاندارد با کد شایستگی 524920450010111 در سازمان بین المللی ISCO و سازمان بین المللی کار ILO به ثبت رسیده است که در 70 کشور جهان معتبر است.

ثبت دوره و  اعطای گواهینامـه ملی کوچیـنگ (اولیـن در ایران)

در سال 1396، برای اولین بار و به درخواست هیئت‌علمی این مؤسسه، مجوز و گواهینامه رسمی و ملی در حوزه کوچینگ توسط مرکــز  آمــوزش بازرگــانــی کشـــوری صــــادر گردیده اســـت و به دانـــش‌پذیرانی که موفــق به اخــذ صلاحیــت‌های بین‌المــللی می‌شوند، اعطا می‌گردد که دارای مجوز سازمان برنامه ‌و بودجه با قابلــیت ترجمه می‌باشد.
 
علاوه بر آن، دانش‌پذیران پس از گذراندن دوره و قبولی در آزمون نهایی، گواهی حضور در دوره 60 ساعته را از مدیریت مؤسسه فراکوچ دریافت می‌کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص گواهینامه ملی کوچینگ اینجا کلیک کنید.


عضــویت در پـارک علـــم و فنــاوری (اولین در ایران)

این موفقیـــت در پاییـــز 1397 با پذیـــرش مـؤسســـــه فراکــــــــوچ به‌عنوان مؤسسه فناور و اولین استارتاپ حوزه خدمات کوچینگ در پارک علم و فناوری محقق گردید.

جهت بازدید از صفحه فراکوچ در سایت پارک علم و فناوری خراسان اینجا کلیک کنید.


اخــــذ مجــــوز «مــرکـــز مشــــاوره، اطــــلاع‌رســـانـــی و خدمات کارآفرینی» (اولین در ایران)

در سال 1397، مؤسسه فراکوچ موفق به اخذ این مجوز از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گردید و تحت عنوان مرکز   مشاوره در حوزه تخصصی «توسعه فردی و مهارت افزایی در کسب‌وکار» فعالیت می‌نماید.

جهت بازدید از صفحه فراکوچ در سایت انجمن مراکز مشاوره کارآفرینی اینجا کلیک کنید.ثبت دوره‌هــای آمـوزش کوچینـگ در وزارت علـــوم و تحـقیقات و فنـاوری(اولین در ایران)

فراکوچ در سال 1397 و با همکاری مؤسسه آموزش عالی آرمان، موفق به ثبت دوره‌های آموزش کوچینگ در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گردید.پایــه‌گــذاری بنیــاد کــوچ‌هــای حــرفــه‌ای ایــران

این مؤسسه با تأسیس «بنیــاد کــوچ‌هــای حــرفه ای ایران» به جذب دانش‌پذیران نخبه و معرفی هرچه بهتر کوچ‌های آموزش‌‌دیده سراسر کشور می‌پردازد که در حال حاضر بیش از 150 عضو دارد.

جهت بازدید از سایت بنیاد کوچ های حرفه ای ایران اینجا کلیک کنید.
عضویت‌ها:

* انجمن مدیریت منابع انسانی ایران؛
* انجمن صنفی مدیران حرفه‌ای منابع انسانی؛
* کلوپ مشاوران کسب‌وکار؛
* انجمن صنفی مراکز مشاوره، اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی.


دستاوردهای علمی:
 
* تولید محتوا، تدوین و تألیف منابع آموزش کوچینگ؛
* تألیف کتب «کوچینگ چیست؟»، «مهارت‌های پایه کوچینگ» و «تکنیک‌ها و فرایند کوچینگ حرفه‌ای».


برگزاری رویدادها:

از جمــــله رویدادهای برگــــزار شده توسط مؤسســـه فراکـــوچ می‌تـــوان به «برگــــزاری بیش از 30 رویداد آموزشی فوق ‌برنامه» شامل سمینارها، کارگاه‌ها و وبینارهای «آشنایی با مهارت کوچینگ»، «ارتباط مؤثر»، «مهارت‌های زندگی»، «کاهش استرس»، «بیزینس کوچینگ»، «جرأت‌مندی»، «مدیریت خشم»، «مدیر در نقش کوچ» و… اشاره کرد.

جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص رویدادهای موسسه فراکوچ اینجا کلیک کنید.


ایجاد نشست هم‌افزایی کوچینگ:

از دیگر اقدامات ارزشمند مؤسسه فراکوچ، ایجاد یک بستر مناسب در قالب «نشست هم‌افزایی» در راستای فرهنگ‌سازی و انجام فعالیت‌ها و تولید محتوای علمی – فرهنگی می‌باشد. تدوین و ترجمه‌ی مقالات مرتبط، تألیف کتاب و نشر آثار و همچنین برگزاری رویداد در حوزه کوچینگ را می‌توان به‌عنوان بخشی از این فعالیت‌ها نام برد.


حضور نمایشگاهی:
 
* نمایشگاه هفته پژوهش سال 1397؛ با همراهی 15 کوچ حرفه‌ای و برگزاری 4 کارگاه عملی؛
* نمایشگاه شهر هوشمند سال 1398؛ با همراهی 20 کوچ حرفه‌ای و پرزنت بیش از 800 نفر در مدت 4 روز؛
* همایش تداکس امید مشهد سال 1398؛ با همراهی 10 کوچ حرفه ای و پرزنت بیش از 600 نفر و برگزاری 2 کارگاه عملی؛
* نمایشگاه مشاورین مشهد سال 1398؛ با همراهی 25 کوچ حرفه ای و پرزنت بیش از 500 نفر و برگزاری 2 کارگاه عملی؛

 
هدف از حضور در نمایشگاه‌های مختلف، فرهنگ‌سازی در حوزه کوچینگ در راستای ارتقاء سطح علمی و مهارتی کوچ‌های حرفه‌ای و عموم جامعه می‌باشد.

جهت مشاهده گزارش جضور در نمایشگاه به صفحه اینستاگرام فراکوچ مراجعه کنید.

بنیان‌گذار موسســه  فــراکــــوچ

«یاســر متحــدین» مؤسس و مدیرعامل مؤسسه فراکوچ متولد 1358 در مشهد است. وی  دانش‌آموخته رشته مهندسی صنایع و دکترای حرفه‌ای کسب‌وکار (DBA) می‌باشد که 18 سال سابقه مدیریتی و اجرایی در حوزه‌های مختلف را در
کارنامه خود دارد.


بــــرخـــی فعـــالیّـــت‌هـــا و ســوابــق اجــــرایــــی

* تأسیس «اولین مدرسه کوچینگ ایران» در قالب مؤسسه «توسعه مربیگری فراکوچ ایرانیان»؛
* مدرس کشوری دوره‌های استاندارد آموزش کوچینگ و تربیت کوچ حرفه‌ای(Life & Business Coach)؛
* مــدرس تائیــد شــده مــرکز آمــوزش بازرگــانی کشــوری در حوزه کوچینگ سازمانی؛
* تجربه بیش از 3500 نفر-ساعت خدمات اجرا و آموزش کوچینگ برای افراد، مدیران و سازمان‌هایی نظیر وزارت نفت، همراه اول، پتروشیمی خراسان، دیجی کالا، داروسازی دکتر عبیدی و …؛
* مـــــدرس 32 دوره تخصّصــــــی آمـــــوزش و تــــربیـــــت کـــــــوچ حـــــرفــــــــــه‌ای؛
* نمایندگی سازمان ملل UNIDO به‌عنوان عامل توسعه خوشه‌های صنعتی (CDA)؛
* تأسیس و مدیریت عاملی شرکت سرمایه‌گذاری آتیه در سال 1382؛
* مدیریت واحد مهندسی صنایع کارخانه قند شیرین خراسان.


ســـخــنــرانـی‌هـــا

* پنجمین کنفرانس ملی آموزش و توسعه سرمایه انسانی؛
* نمایشگاه کار و پیشه به نمایندگی از انجمن صنفی منابع انسانی؛
* دومین گردهمایی کارآفرینان اینترنتی مشهد؛
* همایش بررسی راهبردی چالش‌های فعلی و آتی مدیریت منابع انسانی؛
* اولین سمپوزیوم علمی والیبال و توسعه ورزشی در دانشگاه فردوسی مشهد.


بــرگـــزار کننـــده دوره‌هـــا، همـــایــش‌هـــا و ســمینارهـــای

* آشنایی با کوچینگ در شهرک‌های صنعتی؛ مؤسسه آموزش عالی وارستگان، مزرعه نمونه آستان قدس و …؛
* «کاربــرد مربیگــــری در توســـــعه کســــــب‌وکارهــــای نوپـــــا و اســـــتارتاپ‌ها» در دانشگاه‌های فردوسی، خیام، امام رضا (ع)، سجاد، سما و …؛
* کاربرد کوچینگ در تفویض اختیار  و حل مسئله در دانشگاه علوم پزشکی همدان؛
* آشنایی با نظام ارزش‌ها و هدف‌گذاری در مرکز  آموزش بازرگانی خراسان شمالی.
ارتباط با  موسســه  فــراکــــوچ

فـــراکـــوچ در فضـــای مجــــازی

فــراکــــوچ در فضــــای مجـــازی دارای شبکــــه‌ها و پیـــام‌رســــان‌های فعـــــالی با بیـــــش از  100هزار مخـاطب می‌باشـد. راه‌های ارتباطی فراکوچ در فضای مجازی عبارت‌اند از:

صفحه اینستاگرام استاد یاسر متحدین ………….. yaser.motahedin@
صفحه اینستاگرام موسسه فراکوچ ……………………..  faracoach@
صفحه لینکدین موسسه فراکوچ ………………………..  faracoach@
کانال تلگرام موسسه فراکوچ …………………………… faracoach@


آدرس و شماره تماس

مشهـــد   | خیــابان راهنمایـــی  |   ســـلــمـان   فــارســـــی غــــــربـــی  |   پـلاک 28 | سـاختمان آرمـان  |  طـبـقـــــــــه 4  |  واحـــــــــــد 6


دفـتــــــــر مرکــــــزی:   9020   846  0513
واحــــــد ثبت نام:          9020   017  0919
واحــــــد جلسات:          747   8000  0919
روابــط عمــومــی :       68 600 70 0919

ورود به سایت