فراکوچ… اعتبار کوچینگ ایران…

حدود نیم دهه گذشته، برای اولین بار در ایران و در سال ۱۳۹۴، یک گروه حرفه‌ای متشکل از مدیران باتجربه و کارشناسان حوزه‌های مختلف، فعالیت‌های علمی، تحقیقاتی و پژوهشی خود را در حوزه مباحث توسعه فردی و کسب‌وکار با بهره‌گیری از روشی مدرن و بین‌المللی به نام کوچینگ (Coaching) آغاز نمودند و موفقیت‌های بسیاری از قبیل گردآوری، ترجمه منابع داخلی و بین‌المللی و در ادامه بومی‌سازی این مهارت ارزشمند و کاربردی، به دست آوردند.

در سال ۱۳۹۶ و در مسیر توسعه این فعالیت‌ها، اولین مؤسسه حقوقی کشوری با نام تجاری «مؤسسه توسعه مربیگری فراکوچ ایرانیان» به شماره ۵۹۲۸ به ثبت رسید که موضوع تخصصی فعالیت و اساسنامه آن «مربیگری و مشاوره توسعه مهارت‌های فردی و شغلی در کسب‌وکار» تعیین گردید. | تمرکز این مؤسسه بر «ارائه خدمات کوچینگ فردی و سازمانی» قرار گرفته است و برای تأمین مربی موردنیاز در این حوزه، به «آموزش کوچ‌های حرفه‌ای» نیز می‌پردازد.

عبارت “فراکوچ در افق ۱۴۰۵ برندی معتبر و شبکه ای گسترده در سطح ملی و بین المللی است که با برخورداری از سرمایه انسانی خلاق و متعهد و سیستم جامع فرایندگرا و توسعه محور، به عنوان معتبرترین مرکز آموزش و خدمات کوچینگ، انتخاب اول فارسی زبانان است” به عنوان چشم‌انداز مؤسسه توسعه مربیگری فراکوچ ایرانیان انتخاب شده است و اهتمام این مؤسسه بر موارد زیر نیز معطوف می‌باشد:

معرفی مختصر موسسه توسعه مربیگری فراکوچ ایرانیان

 • معرفی و ترویج خدمت کوچینگ در سطح ملی و بین‌المللی؛
 • ارائه خدمات مربیگری و کوچینگ فردی به افراد متقاضی در تمام حوزه‌های زندگی، کسب‌وکار و …؛
 • ارائه خدمات بیزینس کوچینگ، کوچینگ سازمانی و توسعه عملکرد به افراد، سازمان‌ها و کسب‌وکارها؛
 • شبکه‌سازی و برقراری ارتباطات کاری منطقه‌ای و جهانی؛
 • میزبانی رویدادهای علمی و حرفه‌ای با استانداردهای بین‌المللی در داخل و حضور به عنوان سخنران در رویدادهای ملی و منطقه‌ای؛
 • سازمان‌دهی یک مرجع علمي چندزبانه‌ی بین‌المللی مرتبط با دانش کوچینگ؛
 • ایجاد بستری مشترک میان تشکل‌های همسو و تلاش برای جذب، جلب همکاری و تعامل با آن‌ها؛
 • ایجاد ارزش افزوده مطلوب برای اعضای حقیقی و حقوقی.

خدمات موسسه فراکوچ

موسسه فراکوچ در ۵ حوزه کلی خدمات تخصصی خود را ارائه می‌دهد:

۱ . آموزش و تربیت کوچ حرفه‌ای

این بسته کامل‌ترین دوره آموزش کوچینگ حرفه‌ای از نظر محتوا و قالب اجرایی است. محتوای آموزشی به گونه‌ای طراحی و برنامه‌ریزی شده است که در پایان این دوره، دانش‌پذیر طبق استانداردهای فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF)، تمام صلاحیت‌های لازم را آموخته و تمرین کرده باشد.

طول دوره آموزشی ۸۴ ساعت است و شامل ۴۸ ساعت آموزش و کارگاه ارزیابی و ۱۲ جلسه یک ساعته کوچینگ – با ۲ کوچ حرفه‌ای و سطح بالا می‌باشد. علاوه بر آن، هر دانشجو به عنوان تمرین عملی، ۲ نفر را در طی دوره کوچ می‌کند. یک دوره آموزشی شامل ۳ ترم است و طی مدت ۶ ماه در قالب جلسات هفتگی برگزار می‌شود.

 

۲ . آموزش کوچینگ سازمانی

در سال‌های اخیر، مربیگری به دلایل زیادی رشد عمده‌ای کرده است. امروزه شاهد رشد فزاینده مدیرانی هستیم که می‌خواهند علاوه بر ایفای نقش مدیریت، نقش یک کوچ را نیز به عهده بگیرند. در این راستا، سازمان‌ها با توجه به شیوه و حوزه فعالیت خود، نیازمند خدمت ویژه و منحصر به ‌فردی هستند.

در مؤسسه فراکوچ، دوره‌های آموزش کوچینگ سازمانی با توجه به نیازهای آموزشی هر سازمان، به صورت سفارشی طراحی می‌شود. بدین ترتیب که واحد منابع انسانی یا آموزش سازمان‌ها، نیازمندی‌های خود را اعلام می‌کنند و مؤسسه پس از بررسی، پیشنهادات خود را در قالب یک یا چند پروپوزال – شامل سرفصل‌ها و برنامه‌های آموزشی و موارد دیگر که منطبق با اهداف و سطوح مخاطبان است به آن سازمان ارائه می‌کند. پس از تأیید پروپوزال توسط سازمان مربوطه، برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های لازم جهت برگزاری دوره‌ها انجام می‌شود.

 

۳ . جلسات کوچینگ سازمانی

یکی دیگر از خدمات مؤسسه فراکوچ، جلسات کوچینگ سازمانی می‌باشد که تاکنون برای مدیران عامل، مدیران ارشد و کارشناسان بیش از ۳۰ سازمان و شرکت بزرگ کشور برگزار شده است؛ برخی از آن‌ها عبارت‌اند از: دیجی کالا، همراه اول، وزارت نفت (شرکت ملی پالایش و پخش)، شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا، بانک رفاه، مزرعه نمونه استان قدس رضوی، پتروشیمی خراسان، شهرداری مشهد، دانشگاه علوم پزشکی همدان، اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی، مؤسسه آموزش عالی وارستگان، شرکت راد رایانه و …

این جلسات به لحاظ محتوا و شکل اجرایی مشابه جلسات کوچینگ فردی است و در این نوع همکاری، مؤسسه فراکوچ مجموعه‌ای از کوچ‌های حرفه‌ای را جهت تحقق اهداف موردنیاز سازمان‌ها و فعالان حوزه‌های مختلف کسب‌وکار و با توجه به درخواست آن‌ها در اختیارشان قرار می‌دهد.

وظیفه کوچ‌ها پشتیبانی فراگیر از مدیران سطوح مختلف و کارشناسان سازمان‌ها و شرکت‌ها جهت افزایش بهره‌وری و توسعه شغلی در راستای اهداف تعریف شده و موردنیاز می‌باشد. این جلسات با عقد قرارداد رسمی بین مؤسسه و سازمان متقاضی قابلیت اجرایی پیدا می‌کند. افراد در یک دوره زمانی مشخص، با داشتن برنامه عملیاتی و در نظر گرفتن شاخص‌های پیشرفت، گام بزرگی در راه رسیدن به اهداف، افزایش انگیزه، کشف توانمندی‌ها، افزایش مسئولیت‌پذیری و … برمی‌دارند و موانعی که عملکرد آن‌ها را تضعیف می‌کند، می‌شناسند و بهبود می‌بخشند.

 

۴ . جلسات کوچینگ فردی

مؤسسه فراکوچ از یک تیم منسجم با عضویت 56 کوچ حرفه‌ای کشوری و بین‌المللی بهره‌مند می‌باشد و تاکنون موفق به برگزاری بیش از 6000 جلسه کوچینگ – شامل جلسات معارفه و کوچینگ فردی برای بیش از ۱۰۰۰ نفر از اقشار مختلف در ۲۵ استان کشور و فارسی‌زبانان ساکن در ۱۰ کشور و ۳ قاره جهان شده است.

جلسات کوچینگ به صورت حضوری یا غیرحضوری (تلفنی یا آنلاین) و به‌طور معمول و طبق توافق، به صورت یک جلسه هفتگی یک ساعته برگزار می‌گردد. دفعات و ساعت جلسات با هماهنگی طرفین از پیش تعیین می‌شوند که شرايط آن قابل مذاکره می‌باشد.

طراحی و اجرای کارگاه‌های تخصصی برای افراد و سازمان‌ها

مؤسسه فراکوچ در راستای افزایش سطح علمی و مهارتی و با توجه به نیازسنجی و ضرورت، دوره‌ها و کارگاه‌هایی را برای مخاطبان عمومی و سازمانی خود طراحی و بعضاً اجرا نموده است. ویژگی ممتاز این دوره‌ها تمرکز بر مهارت‌های نرم، کاربردی بودن و وجود رویکرد کوچینگ در طراحی و اجرای این دوره‌ها می‌باشد. نمونه‌هایی از این کارگاه‌ها عبارت‌اند از:

 • طراحی برنامه توسعه فردی IDP؛
 • حل مسئله و تصمیم‌گیری؛
 • حل تعارض و مدیریت بحران؛
 • تاب‌آوری، اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس؛
 • ارتباط مؤثر، گوش دادن فعال و همدلی؛
 • خودآگاهی، هدف‌گذاری، برنامه‌ریزی و مدیریت زمان؛
 • و …

افراد و سازمان‌ها می‌توانند از خدمات ویژه مؤسسه فراکوچ جهت برگزاری رویدادهای حوزه کوچینگ بهره‌مند شوند.

دستاوردهای موسسه فراکوچ

 

 • تأسیس مرکز آموزش کوچینگ ایران

این مرکز اولین دستاورد مؤسسه فراکوچ می‌باشد که بر اساس استاندارد بین‌المللی، اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی کوچینگ نموده است. در حال حاضر، فراکوچ به عنوان اولین و بزرگ‌ترین مؤسسه آموزش کوچینگ در کشور موفق به پذیرش بیش از ۱۳۰۰ دانش‌پذیر و دانش‌آموخته کوچینگ در ۸۵ دوره آموزشی و فارغ‌التحصیلی ۶۰۰ کوچ حرفه‌ای تا نیمه اول سال ۱۴۰۲ شده است. این مؤسسه تاکنون بیش از ۲۸٫۰۰۰ نفر- ساعت آموزش کوچینگ و مهارت‌های جانبی در بیش از ۳۰ عنوان دوره کارگاهي کوتاه‌مدت و بلندمدت به صورت فردی و سازمانی برگزار نموده است.

 

 

 • ثبت دوره و اعطای گواهینامه ملی کوچینگ (اولین در ایران)

در سال ۱۳۹۶، برای اولین بار و به درخواست هیئت علمی این مؤسسه، مجوز و گواهینامه رسمی و ملی در حوزه کوچینگ توسط مرکز آموزش بازرگانی کشوری صادر گردیده است و به دانش‌پذیرانی که موفق به اخذ صلاحیت‌های بین‌المللی می‌شوند، اعطا می‌گردد که قابل ترجمه بین‌المللی و مورد تائید دادگستری می‌باشد. علاوه بر آن، دانش پذیران پس از گذراندن دوره و قبولی در آزمون نهایی، گواهی حضور در دوره ۸۴ ساعته را از مدیریت مؤسسه فراکوچ دریافت می‌کنند.

 

 

 • عضویت در پارک علم و فناوری (اولین در ایران)

این موفقیت در پاییز ۱۳۹۷ با پذیرش مؤسسه فراکوچ به عنوان مؤسسه فناور و اولین استارتاپ حوزه خدمات کوچینگ در پارک علم و فناوری محقق گردید.

 

 

 • اخذ مجوز «مرکز مشاوره، اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی» (اولین در ایران)

در سال ۱۳۹۷، مؤسسه فراکوچ موفق به اخذ این مجوز از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گردید و تحت عنوان مرکز مشاوره در حوزه تخصصی «توسعه فردی و مهارت افزایی در کسب‌وکار» فعالیت می‌نماید.

 

 

 • ثبت دوره‌های آموزش کوچینگ در وزارت علوم و تحقیقات و فناوری (اولین در ایران)

فراکوچ در سال ۱۳۹۸ و با همکاری مؤسسه آموزش عالی آرمان، موفق به ثبت دوره‌های آموزش کوچینگ در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گردید.

 

 

 • پایه‌گذاری انجمن کوچ‌های حرفه‌ای ایران

این مؤسسه با تأسیس «بنیاد کوچ‌های حرفه‌ای ایران» به جذب دانش پذیران نخبه و معرفی هرچه بهتر کوچ‌های آموزش دیده سراسر کشور می‌پردازد که در حال حاضر بیش از ۱۵۰ عضو دارد.

 • تدوین و ثبت استاندارد شایستگی «کوچینگ توسعه فردی و کسب‌وکار»

دوره‌های آموزش کوچینگ در موسسه فراکوچ از نظر محتوا بر اساس استانداردهای فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF) طراحی شده است تا دانش‌پذیر پس از گذراندن دوره، تمام صلاحیت‌های کوچینگ را آموخته و تمرین کرده باشد. کیفیت علمی و آموزشی این دوره به گونه‌ای است که این موسسه پس از ۱۵ ماه پیگیری و کار کارشناسی و اجرایی در سطح ملی در خردادماه ۱۳۹۹ موفق به تدوین و ثبت این دوره تحت عنوان استاندارد شایستگی «کوچینگ توسعه فردی و کسب‌وکار» در سازمان فنی و حرفه‌ای کشور گردید.

 

 • انجمن مدیریت منابع انسانی ایران؛
 • انجمن صنفی مدیران حرفه‌ای منابع انسانی؛
 • کلوپ مشاوران کسب‌وکار؛
 • انجمن صنفی مراکز مشاوره، اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی.

جهت دانلود این استاندارد می‌توانید به آدرس ذیل مراجعه نمایید:

http://planning.irantvto.ir/

 • اخذ پروانه تأسیس آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد فراکوچ

آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای فراکوچ به عنوان زیرمجموعه مؤسسه فراکوچ در بحث آموزش، از نیمه دوم سال ۱۳۹۶ در رشته‌های متعددی فعالیت خود را آغاز خواهد نمود. در حال حاضر، فراکوچ اولین آموزشگاه کشور است که مجوز برگزاری دوره آموزشی کوچینگ با ارائه مدرک معتبر ملي قابل ترجمه با کد بین‌المللی ISCO-08 (زیرمجموعه سازمان جهانی کار (ILO)) از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور را دارد.

 • مزایای استفاده از گواهی‌نامه‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای

سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور وابسته به وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی است که به منظور دست‌یابی به تازه‌های علوم و فناوری روز و همگامی با استانداردهای بین‌المللی، همواره سعی بر گسترش روابط بین‌المللی از جمله با سازمان بین‌المللی کار (ILO) و سازمان بین‌المللی آموزش حرفه‌ای و کشورهای مختلف دنیا نموده ‌است. مدارک فنی و حرفه‌ای بیانگر مهارت انجام یک شغل و یا حرفه هستند و به‌عنوان مدارک رسمی و بین‌المللی در کشورهای عضو سازمان جهانی کار (ILO) موردپذیرش می‌باشند؛ برخی مزایای استفاده از گواهینامه‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور عبارت‌اند از:

 • جذب بهتر و سریع‌تر در بازار کار داخل و خارج و ارتقاء شغلی کارکنان در محل کار؛
 • دارای اعتبار به منظور احراز صلاحیت حرفه‌ای در بخش‌های مختلف از جمله گرفتن مجوز کار و اشتغال از اداره تعاون و …؛
 • امکان دریافت کارت مربی؛
 • امکان تدریس در آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای؛
 • احتساب ساعات آموزشی به عنوان سنوات تجربی در کارگاه‌های مشمول طرح طبقه‌بندی مشاغل؛
 • استفاده از تسهیلات وام خوداشتغالی و دریافت وام مشاغل خانگی بر اساس ضوابط مربوطه؛
 • جایگزین مدارک دانشگاهی به عنوان مدرک معادل؛۶
 • امکان ادامه تحصیل در مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌ها؛

عضویت‌ها:

 • انجمن مدیریت منابع انسانی ایران؛
 • انجمن صنفی مدیران حرفه‌ای منابع انسانی؛
 • کلوپ مشاوران کسب‌وکار؛
 • انجمن صنفی مراکز مشاوره، اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی.

دستاوردهای علمی:

 • ابداع مدل اختصاصی آموزش و ارائه خدمات کوچینگ (IGROW)؛
 • تولید محتوا، تدوین و تألیف منابع آموزش کوچینگ؛
 • تألیف کتب «کوچینگ چیست؟»، «مهارت‌های پایه کوچینگ» و «تکنیک‌ها و فرايند کوچینگ حرفه‌ای».

برگزاری رویدادها:

از جمله رویدادهای برگزار شده توسط مؤسسه فراکوچ می‌توان به «برگزاری بیش از ۳۰ رویداد آموزشی فوق برنامه شامل سمینارها، کارگاه‌ها و وبینارهای آشنایی با مهارت کوچینگ»، «ارتباط مؤثر»، «مهارت‌های زندگی»، «کاهش استرس»، «بیزینس کوچینگ»، «جرأت‌مندی»، «مدیریت خشم»، «مدیر در نقش کوچ» و… اشاره کرد.

ایجاد نشست هم‌افزایی کوچینگ:

از دیگر اقدامات ارزشمند مؤسسه فراکوچ، ایجاد یک بستر مناسب در قالب «نشست هم‌افزایی» در راستای فرهنگ‌سازی و انجام فعالیت‌ها و تولید محتوای علمی – فرهنگی می‌باشد. تدوین و ترجمه مقالات مرتبط، تألیف کتاب و نشر آثار و همچنین برگزاری رویداد در حوزه کوچینگ را می‌توان به عنوان بخشی از این فعالیت‌ها نام برد.

حضور نمایشگاهی:

 • نمایشگاه هفته پژوهش با همراهی ۱۵ کوچ حرفه‌ای و برگزاری ۴ کارگاه عملی؛
 • نمایشگاه شهر هوشمند؛ با همراهی ۲۰ کوچ حرفه‌ای و معرفی کوچینگ به بیش از ۸۰۰ نفر در مدت ۴ روز.

هدف از حضور در نمایشگاه‌های مختلف، فرهنگ‌سازی در حوزه کوچینگ در راستای ارتقاء سطح علمی و مهارتی کوچ‌های حرفه‌ای و عموم جامعه می‌باشد.

عضویت‌ها:

 • انجمن مدیریت منابع انسانی ایران؛
 • انجمن صنفی مدیران حرفه‌ای منابع انسانی؛
 • کلوپ مشاوران کسب‌وکار؛
 • انجمن صنفی مراکز مشاوره، اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی.

دستاوردهای علمی:

 • ابداع مدل اختصاصی آموزش و ارائه خدمات کوچینگ (IGROW)؛
 • تولید محتوا، تدوین و تألیف منابع آموزش کوچینگ؛
 • تألیف کتب «کوچینگ چیست؟»، «مهارت‌های پایه کوچینگ» و «تکنیک‌ها و فرايند کوچینگ حرفه‌ای».

برگزاری رویدادها:

از جمله رویدادهای برگزار شده توسط مؤسسه فراکوچ می‌توان به «برگزاری بیش از ۳۰ رویداد آموزشی فوق برنامه شامل سمینارها، کارگاه‌ها و وبینارهای آشنایی با مهارت کوچینگ»، «ارتباط مؤثر»، «مهارت‌های زندگی»، «کاهش استرس»، «بیزینس کوچینگ»، «جرأت‌مندی»، «مدیریت خشم»، «مدیر در نقش کوچ» و… اشاره کرد.

ایجاد نشست هم‌افزایی کوچینگ:

از دیگر اقدامات ارزشمند مؤسسه فراکوچ، ایجاد یک بستر مناسب در قالب «نشست هم‌افزایی» در راستای فرهنگ‌سازی و انجام فعالیت‌ها و تولید محتوای علمی – فرهنگی می‌باشد. تدوین و ترجمه مقالات مرتبط، تألیف کتاب و نشر آثار و همچنین برگزاری رویداد در حوزه کوچینگ را می‌توان به عنوان بخشی از این فعالیت‌ها نام برد.

حضور نمایشگاهی:

 • نمایشگاه هفته پژوهش با همراهی ۱۵ کوچ حرفه‌ای و برگزاری ۴ کارگاه عملی؛
 • نمایشگاه شهر هوشمند؛ با همراهی ۲۰ کوچ حرفه‌ای و معرفی کوچینگ به بیش از ۸۰۰ نفر در مدت ۴ روز.

هدف از حضور در نمایشگاه‌های مختلف، فرهنگ‌سازی در حوزه کوچینگ در راستای ارتقاء سطح علمی و مهارتی کوچ‌های حرفه‌ای و عموم جامعه می‌باشد.

بنیان‌گذار موسســه فــراکـوچ

یاسر متحدین

 • بنیانگذار و مدیرعامل موسسه توسعه مربیگری فراکوچ ایرانیان
 • تدوینگر استاندارد ملی آموزش کوچینگ توسعه فردی و کسب و کار در ایران
 • مدرس کشوری دوره های اســتاندارد آموزش و تربیت کــوچ حرفه ای
 • سرپرست هیئت علمـــی آموزشـــگاه فراکــــوچ
 • مدیــر مرکــز مشــاوره و اطلاع رســـانی کارآفرینــی در خراســـان رضـــوی
 • بیش از ۲۰٫۰۰۰ نفر-ساعت تجربه تدریس و اجـرای کوچینگ برای افراد، مدیران و سازمانهای خصوصی و دولتی
 • کوچ حرفهای دارای مدرک مورد تایید فدراسیون بین المللی کوچینگ (Federation Coaching International (ICF
 • عضو هیئت موسس و مدیر مرکز آموزش کوچینگ دانش بنیان ایران ۹۴ -۹۶
 • عضو انجمن کوچینگ ایران ۹۴ – ۹۸
 • مدرس دوره های کوچینگ کسب و کار اکادمی و شتاب دهنده فردوسی
 • بنیانگذار و مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری آتیه ۸۲ – ۹۴
 • سرپرست واحد مهنـدسی صنـایع کارخانه قند شیرین ۸۹
 • مدرس دوره «مدیر در نقش کوچ» هلدینک داروسازی دکتر عبیدی، دانشگاه علوم پزشکی مشهد

( مدرسه کسب و کار ماهان )در حال برنامه ریزی و اجرا

 • مدرس دوره آموزش کـــوچینگ ویژه مدیران شرکت پتـــــروشیمی خـــراسان
 • کــوچ مدیران و رهــبران سازمانهای بــزرگ از جمــله هــمراه اول و دیـجی کاال و …
 • مـدرس ۴۸ دوره تخصصی آموزش وتربیت کـوچ حـرفه‌ای Coach Business & Life
 • مدرس تــایید شــده مــرکز آمــوزش بازرگانی کشوری در حوزه کــوچینگ سـازمانـی
 • سـخنران همایش‌هاوسـمینارهای مختلـف حـوزه توسـعه منابـع انسـانی اولیـن سـمپوزیوم مربیـان والیبـال، سـازمان فنی و حرفه ای خراسـان
 • سخــران نمایشـگاه کــار وپیــشه بـه نمایندگـی از انجــمن صنفـی منابـع انــسانی ۹۶
 • سخــران پنجمیـن کنفرانـس ملـی آمـوزش وتوسـعه سرمایـه انسـانی تــهران بهمـن ۹۶
 • دوره آشـنایی بـا کــوچینگ – روســای ادارات شرکــت همـراه اول- مــشهد بــهمن ۹۶
 • آمـوزش مهارتهـای پــایه کــوچینگ – مدیــران ارشـد شرکت نــفت- تــهران مــهر۹۶
 • اولیـن همــایش عمومـی آشـنایی بـا کــوچینگ در شرکت شــهرک های صنعتـی آذر۹۶
 • دوره کاربــرد کوچینـگ در تفویـض اختیـار – مدیـران دانشـگاه علـوم پــزشکی هــمدان
 • کارگاه کاربــرد کوچیــنگ و حــل مسـاله دانشـجویان نــخبه علــوم پــزشکی هــمدان
 • دوره آشـنایی بـا نظـام ارزشـها و هـدف گـذاری – مرکز آموزش بازرگانی خراسـان شـمالی
 • کــارگاه های آشنایی بــا کــوچینگ در موسســه آموزش عالی وارستــگان، مــزرعه نــمونه آستـان قدس و …
 • « سلسله سمینارهای »کاربرد مربیگری در توسعه کسب و کارهای نوپا و استارتاپها«در دانشگاههای فردوسی، خیام،

 امام رضا )ع(، سجاد، سام و …

 • دومین گردهامیی کارآفرینان اینترنتی مشـهد – اسـفند ۹۵ با موضوع «آشـنایی با کاربرد رفتار شناسـی در ارتباط با

 سرمایه گذار و تیم سـازی»

 • دانشکده اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد- کاربـــرد روشهای مدرن تحلیل در بازار های بین المللی ارز، سهام و

 کالا بـا دو رویکـرد تحلیـل بنیـادی و تکنیکی) Stock , CFD, Forex)

 • سـازمان تعاون اسـتان خراسـان رضوی- آشـنایی با فرصتها و تهدیدها در بورس اوراق بهادار
 • دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت جام-دانشکده حسابداری- آشنایی با تحلیل و سرمایه گذاری در بورس اوراق بــهادار
 • عضو انجمن مدیریت منابع انسانی ایران
 • عضو باشگاه مدیران ایران
 • نماینده سازمان ملل متحد unido عـامل توسعه خـوشه های صنعتی CDA
 • عضـو مرکـز مطالعـات و توسـعه خوشـه‌های صنعتی اسـتان خــراسان رضوی
 • تالیـف و ترجمـه کتـاب در زمینـه مربیگـری و کوچینـگ(در دسـت اقـدام)
 • عضو جامعه متخصصان کنترل کیفیت صنایع ایران
 • مشـاور سـازمان صنایع کوچک در طرح مطالعاتی توسـعه خوشـه‌های صنعتی

یــاسر متحدیــن متولــد اردیبهشــت ۱۳۵۸ در شــهر مقــدس مشــهد اســت. در مــدت تحصیــل ممتــاز بــوده و مــدرک کارشناســی مهندســی صنایــع خــود را در ســال ۱۳۸۱ اخــذ نمــود. پــس از فعالیــت مدیــد در کســب‌وکارهای مختلــف موفــق بــه کســب دکــرای حرفــهای کســبوکار (DBA )گردیــد. وی در طــی ۱۸ ســال ســابقه اجرایــی، فعالیتهــا و اقدامــات زیــادی در حوزه‌هــای مختلــف انجــام داده اســت. از کارآفرینــی درحــوزه بازارهــای مالــی و بــورس )تأســیس و مدیریــت عاملــی شرکت سرمایه‌گــذاری آتیــه در ســال ۱۳۸۲ )تــا نمایندگــی ســازمان ملــل UNIDO به عنــوان عامــل توســعه خوشــه‌های صنعتــی )CDA)و مدیریــت واحــد مهندســی صنایــع واحدهــای صنعتــی و … .

 تیــپ شــخصیتی او کارآفریــن و خــلاق اســت ENTP )ابتــکار و مدیریــت خلاقانــه سرلوحــه کارش بــوده و بــه مباحــث اســتارتاپی نیــز علاقــه زیــادی دارد. بعــد از کســب تجــارب زیــاد و فــراز و فرودهــای حرفــه‌ای، بهرتیــن راه توســعه افــراد و کســب وکارها و خدمــت بــه جامعــه را مربیگــری یــا Coachingیافتــه و از ســال ۱۳۹۴ فعالیــت حرفــه‌ای خــود را بــه صــورت تخصصــی آغــاز نمــوده اســت.

 در همیــن راســتا ضمــن آمــوزش و دریافــت مــدارک بین‌المللــی کوچینــگ، دوره‌هــای آموزشــی مختلفــی نظیــر »نظریــه انتخــاب و واقعیــت درمانــی ویلیــام گلــر« و »تحلیــل رفتــار DISC »و »درمــان مبتنــی بــر پذیــرش و تعهــد ACT »و »دوره مربیگــری مهارتهــای زندگــی« را بــا موفقیــت گذرانــده اســت. در همیــن مــدت در کنــار ســازمانها و مدیــران زیــادی به عنــوان کــوچ حضــور داشــته و نتایــج بســیار مثبتــی را در کارنامــه خــود ثبــت نمــوده اســت.

 در حــال حــاضر خالــق و مالــک برنــد »فراکــوچ« بعنــوان اولیــن و بزرگتریــن مرکــز آمــوزش کوچینــگ در ایــران می‌باشــد. تــا کنــون مــدرس بیــش از ۲۵۰ دانشپذیــر در حــوزه کوچینــگ بــوده کــه حاصــل آن تاییــد صالحیــت حــدود ۱۰۰ کــوچ حرفــه ای در ســطح ملــی و بیــن المللــی میباشــد. گواهینامــه ایــن دوره آموزشــی ثبــت شــده در مرکــز آمــوزش بازرگانــی کشــور و بــا مجــوز ســازمان برنامــه و بودجــه اســت کــه معتبرتریــن مــدرک داخلــی در ایــن زمینــه محســوب میگــردد. وی بــا فعالیتهــای اجرایــی و ســخنرانیهای خــود، گام بســیار مؤثــری در ترویــج و فرهنگســازی مربیگــری بــه طــور رســمی در کشــور برداشــته اســت.

عا شـــق آ نچــه می پـــرستی بــا ش فــا ر غ ا ز جــا م و می پرســتی بــا ش

تــو بــرای تعالــی آفریــده شــدی »بهرتیــن هــر آنچــه هســتی بــاش

آشنایی بادیگر اعضای تیم فراکوچ

یاسر متحدین
بنیانگذار و مدیرعامل آکادمی بین المللی فراکوچ

روح الله میرزایی
طرح و برنامه

الهه تجلی خواه
آموزش

سارا دین پناه
کلینیک

الهام مسکین نواز
امور مالی

فاطمه شادی افروز
امور دانشجویی

سارا مدنی
ثبت نام

یاسر بهرامی
توسعه دهنده وب

گلناز گلستانی
توسعه دهنده وب

علی جعفرخانی
گرافیست

پوریا گنجوی
تصویربردار و تدوینگر

آرمان وضعی

آرمان وضعی
seo

ساناز دین پناه
مرکز تماس

سپیده خوش تیغ
مرکز تماس

فرحناز فرامرزی

فرحناز فرامرزی
SEO

یاسر متحدین
بنیانگذار و مدیرعامل آکادمی بین المللی فراکوچ

روح الله میرزایی
طرح و برنامه

الهه تجلی خواه
آموزش

سارا دین پناه
کلینیک

الهام مسکین نواز
امور مالی

فاطمه شادی افروز
امور دانشجویی

سارا مدنی
ثبت نام

یاسر بهرامی
توسعه دهنده وب

گلناز گلستانی
توسعه دهنده وب

علی جعفرخانی
گرافیست

پوریا گنجوی
تصویربردار و تدوینگر

آرمان وضعی

آرمان وضعی
seo

ساناز دین پناه
مرکز تماس

سپیده خوش تیغ
مرکز تماس

پریسا وظیفه دان
روابط عمومی

مدرسین فراکوچ

یاسر متحدین

محمد امین قاسمی زاده

مهشید کارخانه چی

ناهید زمانی

ناهید زمانی

پریا حیدری

 

ارتباط با  موسســه  فــراکــــوچ

 

فـــراکـــوچ در فضـــای مجــــازی

فــراکــــوچ در فضــــای مجـــازی دارای شبکــــه‌ها و پیـــام‌رســــان‌های فعـــــالی با بیـــــش از  ۱۰۰هزار مخـاطب می‌باشـد. راه‌های ارتباطی فراکوچ در فضای مجازی عبارت‌اند از:

صفحه اینستاگرام استاد یاسر متحدین ………….. yaser.motahedin@
صفحه اینستاگرام موسسه فراکوچ ……………………..  faracoach@
صفحه لینکدین موسسه فراکوچ ………………………..  faracoach@
کانال تلگرام موسسه فراکوچ …………………………… faracoach@

 

آدرس و شماره تماس

مشهـــد   | خیــابان راهنمایـــی  |   ســـلــمـان   فــارســـــی غــــــربـــی  |   پـلاک ۲۸ | سـاختمان آرمـان  |  طـبـقـــــــــه ۴  |  واحـــــــــــد ۶

 

دفـتــــــــر مرکــــــزی:   ۹۰۲۰   ۸۴۶  ۰۵۱۳ واحــــــد ثبت نام:          ۹۰۲۰   ۰۱۷  ۰۹۱۹  
واحــــــد جلسات:        ۷۴۷   ۸۰۰۰  ۰۹۱۹ روابــط عمــومــی :       ۶۸ ۶۰۰ ۷۰ ۰۹۱۹

مقالات پیشنهادی

محصولات پیشنهادی

-26%

توسعه سازمانی و بهبود کسب و کار

کوچینگ سازمانی

2,900,000 تومان

وبینارهای آموزشی

وبینار بسته خوش آمدگویی

تومان

وبینارهای آموزشی

وبینار صفر تا صد جلسه صفر

تومان

وبینارهای آموزشی

مهارت حضور کامل در کوچینگ

590,000 تومان
590,000 تومان

وبینارهای آموزشی

وبینار صفر با کیفیت

تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *