خانه » افتتاحیه آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد فراکوچ

افتتاحیه آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد فراکوچ

همزمان با فرارسیدن هفته دولت، مراسم افتتاحیه آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد فراکوچ در تاریخ ۲ شهریورماه ۱۳۹۹ با حضور ارزشمند جمعی از مسئولین محترم اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی، مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره ۶ مشهد، انجمن مراکز اطلاع رسانی، مشاوره و خدمات کارآفرینی خراسان رضوی و پارک علم و فناوری خراسان رضوی برگزار گردید.

شایسته است خاضعانه و صمیمانه مراتب قدردانی خود را از همه بزرگوارانی که از ابتدا این مجموعه را در گسترش فعالیت های خدماتی و آموزشی همراهی نموده و می نمایند اعلام نمائیم. امید است بتوانیم در سایه راهنمایی های ارزنده آن بزرگواران و همه صاحبنظران، در مسیر تعالی جامعه و بهبود کیفیت خدمات مشاوره ای و آموزشی نقش موثری ایفا کنیم.

افتتاحیه آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد فراکوچ

لازم به ذکر است آموزشگاه فراکوچ به عنوان زیرمجموعه موسسه توسعه مربیگری فراکوچ، فعالیت‌های آموزشی این مجموعه را پوشش می‌دهد. در حال حاضر، این آموزشگاه در رشته های امور اداری و امور مالی و بازرگانی فعالیت خود را آغاز نموده است. یکی از دستاوردهای ارزشمند این مجموعه، تدوین و ثبت استاندارد «کوچینگ توسعه فردی و کسب و کار» در سازمان فنی و حرفه ای کشور است که آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد را قادر می سازد در صورت احراز شرایط لازم، بصورت رسمی به آموزش مهارت کوچینگ در سطح کشور اقدام نمایند.

تدوین و ثبت استاندارد شایستگی «کوچینگ توسعه فردی و کسب و کار»

 

دوره های آموزش کوچینگ در آموزشگاه فراکوچ از نظر محتوا بر اساس استانداردهای فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF) طراحی شده است تا دانش پذیر پس از گذراندن دوره، تمام صلاحیت های کوچینگ را آموخته و تمرین کرده باشد. کیفیت علمی و آموزشی این دوره به گونه ای است که این موسسه -پس از ۱۵ ماه پیگیری و کار کارشناسی و اجرایی در سطح ملی- در خردادماه ۱۳۹۹ موفق به تدوین و ثبت این دوره تحت عنوان استاندارد شایستگی «کوچینگ توسعه فردی و کسب و کار» در سازمان فنی و حرفه ای کشور گردید.

جهت دانلود این استاندارد می توانید روی دکمه زیر کلیک کنید.

استاندارد شایستگی «کوچینگ توسعه فردی و کسب و کار»

 

 

پروانه تاسیس آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد فراکوچ

آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای فراکوچ به عنوان زیرمجموعه مؤسسه فراکوچ در بحث آموزش، از نیمه دوم سال ۱۳۹۹ در رشته‌های متعددی فعالیت خود را آغاز خواهد نمود. در حال حاضر، فراکوچ اولین آموزشگاه کشور است که مجوز برگزاری دوره آموزشی کوچینگ با ارائه مدرک معتبر ملیِ قابل ترجمه با کد بین المللی ISCO-08 (زیرمجموعه سازمان جهانی کار (ILO)) از سازمان فنی و حرفه ای کشور را دارد.

 

برخی مزایای استفاده از گواهینامه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای:

سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور وابسته به وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی است که به منظور دست‌یابی به تازه‌های علوم و فناوری روز و همگامی با استانداردهای بین‌المللی، همواره سعی بر گسترش روابط بین‌المللی از جمله با سازمان بین‌المللی کار (ILO) و سازمان بین‌المللی آموزش حرفه‌ای و کشورهای مختلف دنیا نموده ‌است. مدارک فنی و حرفه ای بیانگر مهارت انجام یک شغل و یا حرفه هستند و بعنوان مدارک رسمی و بین المللی در کشورهای عضو سازمان جهانی کار (ILO) مورد پذیرش می باشند؛

برخی مزایای استفاده از گواهینامه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور عبارتند از:

  • جذب بهتر و سریع تر در بازار کار داخل و خارج و ارتقاء شغلی کارکنان در محل کار؛
  • دارای اعتبار به منظور احراز صلاحیت حرفه ای در بخش های مختلف از جمله گرفتن مجوز کار و اشتغال از اداره تعاون و …؛
  • امکان دریافت کارت مربی؛
  • امکان تدریس در آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای؛
  • احتساب ساعات آموزشی به عنوان سنوات تجربی در کارگاه ها ی مشمول طرح طبقه بندی مشاغل؛
  • استفاده از تسهیلات وام خود اشتغالی و دریافت وام مشاغل خانگی بر اساس ضوابط مربوطه؛
  • جایگزین مدارک دانشگاهی به عنوان مدرک معادل؛
  • امکان ادامه تحصیل در مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها؛
3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *