چگونه اعتماد به نفس و عزت نفس خود را بازسازی کنیم؟

مجموعه مقالات ژورنال های خارجی در آکادمی بین المللی فراکوچ با دقت بالا گزینش شدند تا شما با خواندن آنها بتوانید به اخبار و اتفاقات روز دنیای کوچینگ مسلط و آگاه باشید . در این مقاله قصد داریم به سئوال چگونه اعتماد به نفس و عزت نفس خود را بازسازی کنیم؟ ، یکی دیگر از مباحث روز کوچینگ، پاسخ دهیم با ما همراه باشید.

مختصری درباره نویسنده :

Jody Michael, MCC, BCC : جودی به عنوان مدیر عامل جودی مایکل آسوشیتس، شرکتی که در سال ۱۹۹۶ تأسیس کرد، ارزش بر هم زدن وضعیت موجود را برای موقعیت افراد و سازمان ها برای رشد تشخیص می دهد.

جودی رویکردی مستقیم و مبتنی بر نتایج را برای مربیگری اجرایی و توسعه رهبری اتخاذ می‌کند و با مدیران C-suite، مدیران ارشد، رهبران آرزومند و کارمندان با پتانسیل بالا کار می‌کند که به دنبال ارتقای عملکرد خود هستند. 

صفحه لینکداین نویسنده

اعتماد به نفس چیست ؟

مکالمات درونی که همه ما داریم و گاهی اوقات شامل افکار منفی درباره خودمان می شود، خودمان را خراب می کند و اعتماد به نفس ما را از بین می برد، که می تواند تفاوت بین موفقیت در زندگی و عدم دستیابی کامل به پتانسیل شما باشد.

زمانی که من در حرفه تجاری خود در گلدمن ساکس بسیار جوان بودم، رئیس شرکت جلسه ای را تشکیل داد تا تیم ما را از یک فرصت جدید مطلع کند. طی دو هفته، این شرکت شروع به معامله گزینه ها در بورس کالای شیکاگو خواهد کرد. این یک فرصت بزرگ برای کسی بود که نکات و نکات معامله اختیار را بیاموزد، با این حال به دلیل بازه زمانی کوتاه، چالش بزرگی نیز بود. او بر اساس ارشدیت در اتاق هیئت مدیره رفت و به هر تاجری این فرصت را داد که این بخش جدید را رهبری کند. از شنیدن اینکه تک تک آنها آن را رد کردند، شوکه شدم. من با خودم فکر می کنم، “می دانم که این پیچیده است، اما من می توانم این کار را انجام دهم!”

اعتماد به نفس چه کمکی به ما میکند؟

وقتی رئیس جمهور بالاخره به من رسید، آخرین نفری که استخدام شد، می گویم بله، و همه شروع به خندیدن می کنند. تازه وارد چگونه این وظیفه مهم را مدیریت خواهد کرد؟ او یک کتاب معاملاتی مشتقات و اختیار معامله ضخیم و سنگین را به من داد و به من گفت که آن را مطالعه کنم. بنابراین، من شیرجه زدم و در گزینه ها متخصص شدم. مسیر حرفه‌ای من در آن روز به‌طور چشمگیری تغییر کرد، زیرا من بله گفتم و متمایل شدم.

من نمی‌توانستم این کار را بدون اطمینان به خودم انجام دهم: اطمینان به اینکه می‌توانم موضوع را یاد بگیرم، اطمینان به اینکه می‌توانم آنقدر سریع انجام دهم و اطمینان دارم که وقتی هیچ مدرک یا تجربه قبلی برای آن نداشتم کار خوبی برای شرکت انجام خواهم داد. درست باشد وقتی اعتماد به نفس داشته باشید، فرصت های بیشتری در زندگی خود ایجاد خواهید کرد، زیرا مایلید درست وارد عمل شوید و ریسک کنید. هر بار که موفق می شوید، لایه جدیدی از اعتماد به نفس ایجاد می کنید. با ایجاد اعتماد به نفس و همچنین شایستگی خود، حضور اجرایی ایجاد می کنید.

اعتماد به نفس در مقابل عزت نفس

اعتماد به نفس و عزت نفس همیشه دست به دست هم نمی دهند. روانشناسی امروز اعتماد به نفس را اینگونه تعریف می کند: «اعتماد به توانایی یا استعداد خود برای تعامل موفقیت آمیز یا حداقل به اندازه کافی با جهان». کسی که اعتماد به نفس دارد به چالش‌های جدید برمی‌خیزد، فرصت‌ها را غنیمت می‌گیرد، با موقعیت‌های دشوار کنار می‌آید و اگر و زمانی که همه چیز اشتباه شود، مسئولیت را بر عهده می‌گیرد.

اعتماد به نفس به چه عواملی بستگی دارد؟

با این حال، می توانید اعتماد به نفس بالایی داشته باشید و عزت نفس پایینی داشته باشید، که این یک ارزیابی احساسی از ارزش خودمان است. عزت نفس به عنوان “ماتریسی که از طریق آن فکر می کنیم، احساس می کنیم، و عمل می کنیم و رابطه ما را با خود، دیگران و جهان منعکس و تعیین می کند” تعریف می شود. عزت نفس یک ارزیابی ذهنی از ارزش خود است. بنابراین، هیچ مدرک، مدرک یا روش عینی برای اندازه گیری آن وجود ندارد.

تصویر شما از خودتان

فکاری که درباره خودمان داریم، یا اینکه چگونه خود را تعریف می کنیم، به تصویر ما از خود کمک می کند. احساساتی که ما نسبت به این افکار داریم، چه این احساسات خوب باشند و چه بد، اجزای سازنده عزت نفس ما هستند. تصویر ما از خود و به تدریج عزت نفس ما می تواند توسط والدین، خانواده، دوستان، توانایی های جسمی یا فکری، تحصیلات و شغل ما شکل بگیرد.

همانطور که ما برای بیشتر چیزها در جهان تعاریفی داریم، از خودمان نیز تعاریفی داریم. ما آمده ایم تا خودمان را طوری تعریف کنیم که دیگران از ما تعریف می کنند. بنابراین، اگر دیگران با ما با محبت و مهربانی رفتار کنند، انگار که ما افراد خاص و منحصربه‌فردی هستیم، در نهایت خودمان را نیز اینگونه تعریف خواهیم کرد. از طرف دیگر، اگر دیگران طوری با ما رفتار کنند که انگار ما در اطراف خود ما را آزار می‌دهیم و ارزش زیادی نداریم، ما نیز خودمان را اینگونه می‌بینیم.

برخی افراد عزت نفس مثبت سالم را با جسارت یا تکبر، احساس برتری کاذب نسبت به سایر افراد اشتباه می گیرند. با این حال، عزت نفس واقعی به این معنی است که ما مجبور نیستیم خودمان را به بهای هزینه دیگران نشان دهیم. در واقع، این افراد دارای عزت نفس منفی هستند که باید به تاکتیک اغراق در ارزش خود متوسل شوند، معمولاً با تحقیر دیگران. کسانی که عزت نفس مثبت دارند می توانند ارزش خود را بپذیرند و همچنین ویژگی های مثبت دیگران را تأیید کنند.

کوچینگ برای عزت نفس خود

کوچینگ می تواند به حل مسائل مربوط به عزت نفس کمک کند. بسیاری از ما به هر طریقی زخم خورده‌ایم، به خاطر رفتاری که با ما در زمان بزرگ شدن انجام می‌شود. به عنوان بزرگسال، مسئولیت ما این است که آسیب هایی را که دیگران به ما وارد کرده اند ببندیم و زندگی خود را به روشی سالم پیش ببریم. یک مربی می‌تواند به راه‌هایی اشاره کند که در آن الگوهای رفتاری مخرب را درگیر می‌کنیم و به ما کمک می‌کند تا بفهمیم چرا خود را تنبیه می‌کنیم و چرا خود را کمتر از دیگران می‌دانیم.

ما این توانایی را داریم که تمایلات منفی خود را با ایجاد رفتارهای خودپرورانه، خودتشویق‌کننده و خودافزاینده تغییر دهیم. هنگامی که ما شروع به برخورد مثبت با خود می کنیم، دیگران از نشانه های ما استفاده می کنند و به شیوه خاصی که همه ما سزاوار آن هستیم به ما پاسخ می دهند.

ذهن شما

تکنیک هایی برای ایجاد عزت نفس مثبت
روی افکار خصوصی خود کار کنید
اینکه ما چه احساسی نسبت به خود به طور خصوصی داریم، چه این احساسات مثبت یا منفی باشند، بر نحوه تفسیر اعمال خود تأثیر می گذارد

 

۵ استراتژی برای بازسازی عزت نفس

هنگامی که موقعیتی ضربه ای به عزت نفس شما وارد می کند، مهم است که اقدامات لازم را برای ترمیم آن در اسرع وقت انجام دهید.

  1. چیز جدیدی بیاموزید – یوگا را شروع کنید، زبان ماندارین را یاد بگیرید، در نقاشی اکریلیک تلاش کنید. خیلی وقت‌ها، به خودمان اجازه می‌دهیم در دام «نمی‌توانم» گرفتار شویم، با این فرض که وقتی نوبت به شرکت در یک فعالیت جدید یا یادگیری یک مهارت جدید می‌رسد، خیلی پیر، شلوغ یا به سادگی ناتوان هستیم. هیچ سن محدودی برای یادگیری وجود ندارد و در دنیای آنلاین همه گیر امروزی، هیچ محدودیتی برای آنچه می توانید یاد بگیرید وجود ندارد..

  2. شفقت و احترام خود را نشان دهید – آیا تا به حال با یک دوست به گونه ای رفتار می کنید که گاهی با خودتان رفتار می کنید؟ از خودگویی منفی گرفته تا وعده‌های ناقص برای خوردن سالم‌تر، کمتر خرج کردن، ورزش بیشتر و مواردی از این دست، می‌توانیم با خود بی‌رحمانه رفتار کنیم، به گونه‌ای که رویای رفتار با دیگران را در سر نداریم. یک استراتژی این است که در نحوه صحبت با خود دلسوزتر باشید. وقتی در آینه نگاه می کنید مهربان باشید.

  3. خودتان را ببخشید – همه – بدون استثنا – اشتباه می کنند. مهم این است که از آنجا به کجا می روید. آیا در دلسوزی به خود غرق می‌شوید، خود را به خاطر شکست‌هایتان سرزنش می‌کنید، یا گرد و غبار خود را پاک می‌کنید و به جلو می‌روید؟ تحقیقات نشان داده است که خودبخشی سالم شامل مقدار مناسبی از پشیمانی است که به شما کمک می کند از اشتباهات خود درس بگیرید و تغییرات مثبت را تقویت کنید.

  4. دستاوردهای خود را یادداشت کنید – آیا تا به حال این ضرب المثل را شنیده اید: «یک کاری را درست انجام بده، هیچکس به خاطر نمی آورد. کار اشتباهی بکن، کسی فراموش نمی کند؟» وقتی صحبت از حفظ امتیاز می شود، ما اغلب بدترین دشمنان خود هستیم. با بیان دستاوردهای خود و ثبت آنها بر روی کاغذ، خود را مجبور می کنید تا آگاهی خود را از جنبه مثبت معادله افزایش دهید.


تحلیل آکادمی فراکوچ از این مقاله چیست؟

گفت‌وگوهای درونی مملو از شک به خود و برداشت‌های منفی از خود، می‌توانند به عنوان موانع موذیانه برای رشد و موفقیت شخصی عمل کنند، اعتماد به نفس فرد را کاهش دهند و مانع تحقق پتانسیل کامل فرد شوند. با تصدیق و مقابله با این تمایلات خود خرابکارانه، افراد می توانند راه را برای رشد شخصی و توانمندسازی متحول کننده هموار کنند.

در روایتی که قدرت تغییردهنده اعتماد به نفس و قاطعیت را به تصویر می‌کشد، داستان یک تاجر جوان در گلدمن ساکس نقش محوری اعتماد به نفس در استفاده از فرصت‌ها و عبور از چالش‌ها را برجسته می‌کند. پذیرش ذهنیت «تکیه» و پذیرش چالش‌ها با خودباوری تزلزل ناپذیر می‌تواند پیشرفت‌های شغلی را تسریع کند و مسیر فرد به سمت موفقیت را دوباره تعریف کند.

این مقاله با تشریح تمایز بین اعتماد به نفس و عزت نفس، بر تعامل پیچیده بین اعتماد به توانایی های فرد و پرورش تصویر مثبت از خود تأکید می کند. با کشف پیچیدگی‌های شکل‌گیری عزت‌نفس و وقایع تأثیر تأثیرات بیرونی بر ادراک خود، افراد تشویق می‌شوند تا سفری را برای خودکاوی و شیوه‌های خودپروری برای تقویت تاب‌آوری و توانمندسازی خود آغاز کنند. این مقاله از بازتاب درون‌نگر، هدف‌گذاری فعال و پرورش روابط به‌عنوان مؤلفه‌های ضروری در احیای عزت نفس و پذیرش مسیر رشد شخصی و خودشکوفایی حمایت می‌کند.

 

در اینجا بخشی از سورس مقاله را میخوانیم :

he thoughts we have about ourselves, or how we define ourselves, contribute to our self-image. The feelings we have about these thoughts, whether these feelings are good or bad, are the building blocks of our self-esteem. Our self-image, and gradually our self-esteem, can be molded by our parents, family, friends, physical or intellectual abilities, education, and jobs.  

Just as we have definitions for most things in the world, we also have definitions of ourselves. We come to define ourselves the way others define us. Thus, if others treat us with love and kindness, as if we are special and unique people, then we will eventually define ourselves in 

countinue…

این مقاله توانسته چقدر به شما کمک کند؟

4 دیدگاه برای “چگونه اعتماد به نفس و عزت نفس خود را بازسازی کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2024 • تمامی حقوق وبسایت متعلق به آکادمی فراکوچ میباشد.