بیزینس کوچینگ چیست؟

بیزینس کوچینگ یا کوچینگ کسب و کار

 

کوچینگ کسب و کار چیست؟

بیزینس کوچینگ، حرفه و رشته ای تخصصی برای هدایت افراد در زمینه کاری و بیزینسی نامیده میشود، خروجی این رشته آسان سازی و شفاف سازی راه رسیدن به اهداف را برای صاحبان کسب و کار میباشد . مربیان این رشته معمولاً خود کارآفرینان و صاحبان مشاغل باتجربه هستند که تصمیم می گیرند از استعداد خود برای ایجاد و رشد تجارت و کمک به صاحبان مشاغل دیگر برای رسیدن به اهدافشان استفاده کنند. اگرچه اطلاعات و مشاوره زیادی در مورد نحوه راه اندازی و رشد بیزینس به صورت آنلاین در دسترس است ، اما همه آنها طبیعتاً عمومی هستند و مختص کسب و کار منحصر به فرد شما نیستند. از طرف دیگر ، مربیان تجاری می توانند چیزی بسیار ارزشمندتر – مشاوره های شخصی و سفارشی  – ارائه دهند.

 

 

چرا باید از بیزینس کوچینگ استفاده کنیم؟

اگر قصد ایجاد کسب و کار کوچک یا کسب و کار بزرگ و جهانی را دارید توصیه اکید میشود که در مورد کار خود با فردی دانا به امور فنی کارتان یا دارای تجربه مشورت کنید. اگر در آن زمینه تازه وارد هستید حتما از کسانی کمک بگیرید که به شما سرمشق دهند در غیر این صورت باید از یک کوچ حرفه ای که وظیفه اش یاداوری مسیر کاری و کمک برای حل مشکلات است، استفاده کنید. داشتن یک مربی باتجربه که می توانید به آن اعتماد کنید یکی از با ارزش ترین منابع موجود برای صاحبان مشاغل است.

 

بیزینس کوچ یا مربی کسب و کار

 

مثال استفاده از کوچ در کار و حرفه تخصصی

تاحالا دیده اید یا شنیده اید که ورزشکار یا هنرمندی در سطح جهانی بدون مربی موفق به کسب مدال یا رتبه ای شود؟؟ قطعا آن ورزشکار یا هنرمند در زمینه کاری خود بسیار حرفه ای است اما بازهم از کوچ استفاده میکند. شاید مربی اش نتواند به خوبی او تکنیک هارا انجام دهد ولی هدایت کردن و سرمشق دادن را به خوبی بلد است.. اگر شخصی بخواهد ساز بزند ، پیدا کردن یک معلم بسیار آسان تر از آموزش به خود است. به همین ترتیب ، اگر یک ورزشکار بخواهد مهارت های خود را ارتقا دهد ، بهترین کاری که می تواند انجام دهد عضویت در تیمی است که مربی فوق العاده ای دارد.

بیزینس کوچ ها معمولاً کارآفرینان خبره ای هستند که می دانند چه کاری برای موفقیت در کسب و کار لازم است. آنها با پرداخت مبلغی در کنار مدیران و مالکان به آنها کمک می کنند تا اهداف خود را مشخص کنند ، چشم انداز خود را برای تجارتشان صیقل دهند و مجموعه ای از استراتژی ها را تنظیم کنند که به مالک در رسیدن به اهداف و چشم اندازشان کمک می کند.

ممکن است بیزینس شما نو و درحال ترقی با سرعت بالا باشد یا می خواهید برند خود را به سطح بالاتری برسانید ، آوردن مربی حرفه ای تجارت یکی از موثرترین گزینه هایی است که در دسترس دارید.

 

بیزینس کوچ چه کاری انجام می دهد؟

بیزینس کوچ ها به عنوان مشاور و مربی خدمت می کنند و شما را در مهارت هایی که برای موفقیت در تجارت خود نیاز دارید آموزش می دهند این افراد در صورت داشتن هر گونه سوال درمورد اینکه چه کاری باید انجام دهید ، به عنوان منبع اطلاعاتی خدمت می کنند. بیزینس کوچینگ دقیقاً مانند هر مربی دیگری برای اصلاح استعدادهای شما ، اصلاح اهداف شما ، هدایت تصمیمات شما و انجام هر کار دیگری که می توانند برای اطمینان از موفقیت شما و تجارت شما انجام دهند ، کار می کنند.

 

بیزینس کوچ یا مربی کسب و کار

 

روندکار بیزینس کوچ ها

بیزینس کوچ ها شروع به یادگیری چیزهایی میکنند که در مورد برند شما میتوانند انجام دهند  ، از پیشنهادات ارزش آن تا مشتریان هدف تا چالش هایی که با آن روبرو هستند همه وظایف بیزینس کوچر هاست.پس از اینکه کوچ شما درمورد پیشنهادات و سیستم های شما هر آنچه در توان دارد را آموخت ، در مرحله بعدی می خواهند در مورد چشم انداز شما برای شرکت شما و اهدافی که برای آن دارید بیشتر بدانند.

همانطور که هر شرکتی منحصر به فرد است ، چشم انداز هر صاحب تجارتی  نیز منحصر به فرد است و یک مربی کسب و کار باید بداند که آیا می خواهید تجارت خود را به درآمد قابل قبول برای خود و خانواده خود تبدیل کنید یا یک شرکت چند میلیون دلاری را راه اندازی کنید.

در مرحله بعدی ، یک بیزینس کوچ با شما همکاری خواهد کرد تا اهداف مفید و قابل دستیابی را برای تیم خود تعیین کنید. این  اهدافی خواهد بود که باید برای رشد موثر و دستیابی به چشم اندازی که در نظر دارید ، آنها را هدف قرار دهید. هنگامی که مجموعه ای از اهداف محقق شد ، بیزینس کوچینگ  برای دستیابی به آنها  به شما  کمک میکند و مجموعه ای از استراتژی ها و برنامه های عملیاتی را طراحی میکند تا تجارتتان را در رسیدن به اهدافش سوق دهد و به شما کمک می کند تا  چالش های پیش رو را مدیریت کنید. در کل این  راه  فرایند ، بیزینس کوچ ها به عنوان منبع ارزشمندی از اطلاعات و مشاوره های شخصی عمل می کنند.

 

بیزینس کوچینگ چه کمکی می تواند بکند؟

اکثر مربیان کسب و کار یا بیزینس کوچ ها در خدماتی که ارائه می دهند انطباق پذیز هستند به این معنی که آیا شما می خواهید یک تجارت دشوار را احیا کنید؟ یا یک کسب و کار موفق را موفق تر کنید؟ یا اینکه یک کسب و کار کوچک و محلی یا یک شرکت بین المللی  رو اداره کنید؟

مربیان کسب و کار می توانند  برای ساخت تجارت جدید  از ابتدای کار با ایجاد مشاوره به مدیران و مالکان در زمینه راه اندازی بیزینس ، تعریف ماموریت و اهداف آن و همچنین اجرای استراتژی های بلند مدت و کوتاه مدت برای مشاغل جدید ، کمک کنند.

به همین ترتیب ، یک مربی کسب و کار می تواند به صاحبان مشاغلی که در رشد شرکت خود به یک سطحی  رسیده اند  هم کمک کند ، زیرا آنها می دانند چگونه می توانند تجارت را به سطح بعدی برسانند.

 

  • درخواست مشاوره

مشاوره آموزشی رایگان

شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه فراکوچ استفاده نمائید.

مشاوران آموزشی
موسسه فراکوچ
پاسخگوی شما هستند
این مقاله توانسته چقدر به شما کمک کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.