نقش بیزینس کوچینگ در کسب وکار

فرقی نمی‌کند صاحب یک کسب و کار چندین ساله هستید یا یک شرکت تازه تاسیس دارید بیزینس کوچ به صاحبان مشاغل کمک می‌کند که با شناخت کامل از نقاط قوت و ضعف خود ، نسبت به اهداف کسب و کار خود آگاهی بیشتری پیدا کنند. و در نهایت بیزینس کوچینگ به شما کمک می‌کند تا کسب و کار خود را گسترش دهید و در روند تسریع پیشرفت کسب و کار شما را یاری می کند .

 

بیزینس کوچینگ چیست ؟

همچنین بیزینس کوچ می‌تواند توصیه‌هایی مختص به کسب و کار شما  که شامل محصولات ، خدمات و موقعیت کاری شما ارائه دهد؛ تا مسیر موفقیت در کسب و کار خود را پیدا کنید

بیزینس کوچ به شما کمک می‌کند تا توانایی های خود را ارتقا دهید، به اهداف مشخص شده خود پایبند باشید ، در تصمیم‌گیری‌های مهم و سرنوشت‌ ساز یاری‌تان خواهد کرد، می‌کوشد تا موفقیت کسب و کار شما را مخصوصاً از لحاظ مالی تضمین کند.

 

بیزینس کوچینگ- بیزینس کوچ

 

نفش بیزینس کوچ

یک بیزینس کوچ با پرسیدن سوالاتی در مورد کسب و کارتان تمام اطلاعات مربوط به کسب و کار شما را جمع آوری میکند تا اهداف شما را از کسب و کار به خوبی درک کند .. این پرسش و پاسخ ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند چرا که بیزینس کوچ با توجه به این پاسخ ها شروع مسیر همکاری شما را مشخص و برنامه ریزی می کند.

بیزینس کوچینگ با تجزیه و تحلیل اطلاعات و همینطور تنظیم اهداف سازمانی و فردی به رشد چشم گیر کسب و کار شما کمک می‌کند که در نهایت تاثیرات مثبت بلند مدت برای سازمان ایجاد می‌کند

به طور کلی در تعریف بیزینس کوچینگ ، بیزینس کوچ یا مربی کسب و کار شخصی است که با داشتن تجربه های فراوان ، به صاحبان کسب و کار کمک می کند تا در مسیر درست موفقیت قرار بگیرند .

وظایف بیزینس کوچینگ

 • چشم اندازی وسیع برای کار و زندگیشان تعریف کنند، با شناخت از نقاط قوت و بهبودشان بین کار و زندگی تعادل برقرار کنند، و با افزایش انگیزه و اعتماد به نفس به رشد کسب وکار کمک کنند .
 • همچنین بیزینس کُوچ ها به شما می آموزند تا با شناسایی اهداف و برای رسیدن به آن برنامه ریزی و  ان را اجرا کنید. بیزینس کوچ شما را ملزم به پیروی از برنامه ای که طراحی شده می کنند و شما را با تشویق کردن در ادامه دادن این مسیر همراهی می کنند.
 • فرقی ندارد که شما در چه جایگاهی از مسیر موفقیت در کسب و کار خود قرار دارید، همیشه می توانید با کمک گرفتن از یک بیزینس کُوچ مجرب در جایگاه بهتری قرار بگیرید.
 • از دیگر وظایف بیزینس کُوچ مدیریت بحران است؛ همانطور که قبلا گفتیم این شخص از تجربیات ارزشمند و زیادی برخوردار است در نتیجه می تواند راهکار های پیشگیری از بحران های احتمالی و برخورد با موانع را در اختیار شما قرار دهد یا اینکه اگر با برخورد یکی از این بحران ها و موانع به شما کمک کند تا آن موقعیت را به بهترین نحو ممکن مدیریت کنید و پشت سر بگذارید.

 

بیزینس کوچینگ- بیزینس کوچ

 

مزایای بیزینس کوچینگ :

 • افزایش تمرکز: زمانی که مجبور هستید همزمان کارهای متعددی را پیگیری کنید، ممکن است به آسانی در این کارها غرق شوید و تمرکز خود را از دست دهید. یک بیزینس کوچ ، به شما کمک می‌کند که با داشتن دیدی وسیع روی شرایطی که به توجه ویژه نیاز دارند تمرکز کنید
 • تعیین کردن اهداف: قبل از هرگونه برنامه‌ریزی، باید بدانید که می‌خواهید به چه اهدافی برسید. بیزینس کوچ به شما کمک می‌کند که با اگاهی از هر قدمی که برمی‌دارید، چگونه شما را به اهدافتان نزدیک‌تر می‌کند.
 • افزایش مسئولیت‌پذیری: یک بیزینس کوچینگ خوب، شما را در برابر انجام کارهایی که باید برای رسیدن به اهدافتان انجام می دهید، پاسخگو و مسئول می‌کند.
 • خلق ایده: ممکن است آگاهی از تمام راه‌های مختلف غلبه بر مشکلات، به تنهایی برای شما امکان پذیر نباشد. بیزینس کوچ، متفکری خلاق است که همواره ایده‌هایی به شما ارائه می دهد  که به ذهن شما نمی‌رسند.
 • توسعه فردی: مهارت هایی که یک بیزینس کوچینگ در اختیار شما قرار می دهد  نه تنها به  رشد کسب‌وکار شما کمک می کند بلکه به رشد فردی شما نیز کمک شایانی می‌نماید.
 • افزایش سود دهی:  با کمک یک بیزینس کوچ با توسعه کسب و کار خود  شاهد افزایش سوددهی آن باشید. بدون کمک بیزینس کوچ، امکان اینکه  به خوبی و با سرعت، خود را با شرایط موجود در حال تغییر هماهنگ کنید دشوارتر خواهد بود .
 • برنامه‌ریزی مالی هوشمندانه‌تر: این کار یکی از مهم ترین قسمت‌های اداره یک کسب‌وکار است. بیزینس کوچ در تمامی موارد از برنامه ریزی مالی کسب و کار شما از جمله توسعه بودجه تا قیمت‌گذاری خدمات و محصولات جدید، به شما کمک می‌کند. با مطرح کردن سوالات خود میتوانید  که تصمیم هوشمندانه‌ای برای کسب‌وکار خود اتخاذ می‌کنید.

 

بیزینس کوچینگ برای چه کسانی مناسب است ؟

بیزینس کوچینگ برای کسانی که می‌دانند چه می‌خواهند و با آغوش باز به استقبال تغییر می‌روند مناسب است . در این صورت بیزینس کوچ به آن‌ها کمک می‌کند تا برای خود اهدافی بهتر و عالی‌تر تعریف کنند، بهتر تصمیم بگیرند، عملکرد بهتری از خود به نمایش بگذارند و روابط‌شان را بهبود بخشند. ببیزنس کوچینگ برای؛

 • مدیران عامل
 • مدیران ارشد
 • صاحبان کسب و کار
 • کارآفرینان
 • و همه کسانی که قصد توسعه کسب و کار خود را دارند‌ مناسب است.

 

بیزینس کوچینگ- بیزینس کوچ

 

ضرورت داشتن یک مربی کسب وکار

راه اندازی یک کسب وکار، شاید خیلی پیچیده نباشد و حتی گسترش آن حتی با وجود انگیزه و هیجان در عین‌حال، می‌تواند با وجود افزایش رقابتِ بازاری و نیاز به سودِ بیشتر بسیار استرس‌زا هم باشد. مخصوصا زمانیکه قصد راه اندازی یک کسب وکار به تنهایی داشته باشید. در این راه وجود یک مربی و راهنما در خصوص کسب و کار خود که بتوانید از تجربیات او استفاده کنید،بسیار راهگشا و مهم خواهد بود .

 

این موارد تعداد کمی از مواردی هستند که بیزینس کوچینگ از طریق آن‌ها به شما کمک می‌کند تا کسب‌وکارتان را گسترش دهید. با کمک یک بیزینس کوچ با تجربه راه رسیدن به موفقیت را در مدت زمان کم برای کسب و کار شما هموار می کند. در واقع بیزینس کوچ، در هر قدم از مسیر رسیدن به موفقیت همراه شماست .

 

 

0 0 رای ها
این مقاله به شما کمک کرد؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرتان را بنویسید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments