چگونه محبت، عشق و توجه دیگران را به خود جلب کنیم؟

چگونه محبت و عشق را به خود جلب کنیم؟

آیا می‌دانید که چگونه می‌توان موفق به جلب محبت دیگران شد؟ اگر می‌خواهید مورد توجه و علاقه دیگران قرار بگیرید، عشق دیگران را به خود جلب کنید و دیگران شما را تحسین کنند، باید راه‌های اصولی جلب توجه دیگران را یاد بگیرید. در حقیقت جلب محبت دیگران، یک هنر و مهارت به شمار می‌آید و مانند هر مهارت دیگری، نیاز به یادگیری نکات خاصی دارد.

از دیدگاه فرهنگی، فردی که موقعیت اجتماعی بالاتری دارد، برای جلب محبت دیگران نیاز به تلاش خارق‌العاده‌ای ندارد؛ بلکه به‌ آسانی دیگران را با روش‌های خاصی به‌ سوی خود جذب می‌کند. اما چگونه محبت دیگران را به خود جلب کنیم؟ در این مقاله، ۱۰ راه جلب محبت دیگران را بررسی می‌کنیم تا شما با مطالعه و تمرین آنها، بتوانید عشق و توجه دیگران را نسبت به خود برانگیزید، در ادامه نیز به چند روش برای جلب محبت دیگران اشاره خواهیم کرد. پس پیشنهاد می‌شود تا انتهای این مقاله همراه فراکوچ باشید.

 

چرا باید محبت دیگران را جلب کنیم؟

همه‌ی ما خواهان تجربه‌ی دوست داشته شدن هستیم و دوست داریم که دیگران به ما توجه و محبت کنند. دوست داشته شدن، از لحاظ روانی حس کامل بودن و مورد حمایت بودن را به ما می‌دهد و باعث می‌شود تا با اعتماد بنفس رفتار کنیم. وقتی موفق شویم که محبت دیگران را به خود جلب کنیم، احساس آرامش بیشتر و اضطراب کمتری خواهیم داشت.

نیاز به جلب توجه و محبت دیگران، یکی از نیازهای طبیعی هر انسانی است. فراموش نکنید که ما برای اینکه بتوانیم توانایی های خود را به رئیس خود، همکاران، کوچی خود و دیگران نشان دهیم اول باید نظر آنها را به خود جلب کنیم. پس دانستن اینکه چگونه محبت و توجه دیگران را جلب کنیم، بسیار مهم است.

اگر شما قصد دارید به عنوان یک کوچ فعالیت کنید، دانستن مهارت جلب محبت دیگران برای شما پررنگ است. شما باید تکنیک‌های جلب محبت دیگران را فراگرفته باشید تا کوچی شما به راحتی بتواند با شما ارتباط بگیرد و نتایج بهتری حاصل گردد.

💥 فرصت استثنائی 💥

برای یادگیری دوره رایگان آموزش کوچینگ

فراکوچ و دریافت مدرک CCE همین حالا اقدام نمایید.

 

دوره رایگان آموزش کوچینگ
آموزش رایگان -یاسر متحدین - فراکوچ

 

چگونه محبت دیگران را به خود جلب کنیم؟

اکنون ممکن است با خودتان فکر کنید: “محبوب بودن، آن‌ چنان سخت و پیچیده نیست! فقط کافی است با دیگران مهربان و انسان خوب و خوش‌ رفتاری باشیم.” قطعاً همه می‌دانند اصول اولیه برای جلب محبت دیگران، رعایت چنین مواردی است؛ با این‌ حال، نکات ریز و جزئی‌تر بسیاری وجود دارد که می‌توانید آنها را بیاموزید و تمرین کنید.

رعایت این موارد کوچک، می‌تواند تأثیر بزرگی روی دیدگاه دیگران نسبت به شما بگذارد و توجه و علاقه آنها را به‌ سوی شما جذب کند. این تکنیک‌های ساده را می‌توانید در زندگی روزمره خود بکار گیرید، بعد از مدتی متوجه افزایش میزان محبوبیت خود در میان دیگران خواهید شد.

 • احساسات مخاطب خود را زنده کنید.

  به طور معمول، احساسات شما و نوع ارتباطی که با محیط اطراف خود می‌گیرید، نقش اساسی در جلب محبت دیگران دارد. اگر این سؤال برایتان به وجود آمده که “چگونه محبت دیگران را به خود جلب کنیم؟”، برای یافتن پاسخ آن، ابتدا باید تلاش کنید تا احساسات مخاطب خود را بیدار کرده و او را تحت‌تأثیر خود قرار دهید.
  یکی از راه‌حل‌ها برای بیدار کردن احساس مخاطب، صدازدن او با نام کوچکش است. مشاهدات تأیید کرده هنگامی که فردی را با نام کوچک صدا می‌زنید، او را به‌شدت تحت‌تأثیر خود قرار می‌دهید. علاوه بر این مورد، تلاش کنید تا احساساتِ دیگرِ مخاطب خود را نیز تحت‌تأثیر قرار دهید. اگر می‌خواهید که با فن بیان خود تأثیرگذار باشید، باید طرف مقابل را در شرایطی مطلوب قرار دهید. به‌ عنوان‌ مثال، شاید برایتان جالب باشد بدانید هنگامی که افراد در حال خوردن نوشیدنی گرم هستند یا به‌ طور کلی، در محیطی مملو از انرژی مثبت قرار دارند، هیجان بیشتری در آنها شکل می‌گیرد و شما را فردی صمیمی می‌بینند و بسیار تمایل دارند با شما ارتباط برقرار کنند.
 • غیرمنتظره باشید!

  اگر می‌خواهید بدانید که چگونه توجه دیگران را جلب کنید، در نظر داشته باشید که غیرمنتظره بودن، یک اصل اساسی در این زمینه است. فردی که به دنبال تحت‌تأثیر قراردادن دیگران است، باید بتواند به طور غیرقابل‌پیش‌بینی، رفتار کند.
  خوب است بدانید که ذهن انسان به حفظ ارتباط با موارد آشنا، گرایش بیشتری دارد؛ به این معنی که زمانی که ما با چیزی آشنا هستیم، به طور راحت‌تری آن را می‌پذیریم و بدون دردسر آن را قبول می‌کنیم. اما وقتی حرفی غیرمنتظره بزنید، ناگهان تمام حواس و تمرکز دیگران به سمت شما جلب می‌شود. پس سعی کنید برخی اوقات دیگران را غافلگیر کنید. از تغییر کردن، ارائه‌دادن نظرات متفاوت و قضاوت‌های دیگران نترسید و زندگی یکنواختی را در پیش نگیرید.
 • دیدگاهی منحصر به‌ فرد داشته باشید.

  جمعیت دنیا بیش از ۷ میلیارد نفر است و در نگاه اول، هیچ‌کدام از این ۷ میلیارد انسان، خاص به نظر نخواهند آمد. برای جلب محبت دیگران باید در نگاه اول، خاص باشید و بسیار متمایزتر از دیگران رفتار کنید. برای این مورد باید دیدگاه خود را شخصی‌ سازی کنید. بحث کنید، کتاب بخوانید، فکر کنید و نظرات متفاوت خود را با شجاعت بیان کنید تا منحصربه‌فرد به نظر برسید.
 • نسبت به همه چیز مثبت‌ اندیش باشید.

بدون شک همه انسان‌ها در دنیا، در جستجوی سعادت و خوشبختی هستند و برای رسیدن به آن، تنها یک راه وجود دارد و آن، مثبت اندیشیدن نسبت به همه چیز است. مثبت‌ اندیشی باعث می‌شود تا انسان به سمت سعادت و خوشبختی راهی شود. نسبت به همه چیز مثبت فکر کنید تا جذب خوبی‌ها شوید. آنچه باعث خوشبختی و سعادت شما می‌شود، نوع نگرش و شیوه تفکر شما است.
شکسپیر اظهار می‌کند: “هیچ‌چیزی در دنیا، خوب و بد مطلق نیست! نوع نگرش و دید ما نسبت به زندگی است که آنها را خوب و بد جلوه می‌دهد.” بنابراین، مثبت‌اندیش بودن، یکی از راه‌های جلب محبت دیگران به سمت خود است که خود، یک مهارت اکتسابی است و با چند تمرین می‌توانید مثبت اندیشی را وارد زندگی خود کنید.

۱۰ روش برای مثبت اندیشی
 • لبخند بزنید.

  اگر به دنبال این هستید که چگونه محبت دیگران را به خود جلب کنید، کمترین و با ارزش‌ترین کار، لبخند زدن است! چهره‌های خندان، همیشه جذاب‌ترین چهره‌ها هستند. باید بدانید که لبخند زدن هزینه‌ای ندارد! پس خسیس نباشید و همیشه لبخند بر لب داشته باشید. برای صدا زدن دیگران، اسم کوچک آنها را به‌ خاطر داشته باشید و با لبخند صدایشان کنید تا به‌ راحتی مورد توجه و محبت آنها قرار بگیرید. این کار ساده‌ترین و در عین‌ حال تأثیرگذارترین روش جلب محبت دیگران است. اگر مایلید مردم به ارتباط با شما علاقه‌مند شوند، این قانون اساسی را به‌خاطر داشته باشید: “اسم هر فرد، به گوش خود او، زیباترین و بهترین طنین است.”
 • با دلیل و اعتبار سخن بگویید.

  تأثیرگذار بودن سخنان هر فردی، مستلزم آگاهی از شیوه‌هایی است که بتواند مخاطب را متقاعد سازد. بدیهی است هنگامی که با دلیل و منطق حرف می‌زنید، مخاطب شما گفته‌هایتان را راحت‌تر می‌پذیرد و توجه آن‌ها به شما جلب می‌شوند.
  تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران، از مشاوران اقتصادی معتبر کمک می‌گیرند تا خودشان را از جستجوی اطلاعات موجود در بازار خلاص کنند. چرا که ذهن انسان تمایل دارد به حرف‌هایی توجه کند که از سمت مرجع معتبری بیان شوند. پس می‌توان گفت معتبر بودن سخنانتان، جلب محبت دیگران و توجه آنها را در پی دارد.

 

 • دلسوز، شجاع و همدل با دیگران باشید.

  ششمین مورد از روش‌های جلب محبت دیگران، ایجاد احساس حمایت در آن‌هاست. افراد دلسوز و جسور، در بین مردم بسیار محبوب هستند. همه مردم به‌ سوی کسی جذب می‌شوند که ترکیبی از دلسوزی، شجاعت و همدلی را در خود داشته باشد؛ زیرا چنین ویژگی‌هایی باعث ایجاد احساس حمایت و اطمینان در اطرافیان می‌شود؛ و این همان چیزی است که جلب محبت دیگران را با خود به همراه دارد.

همدلی چیست؟
همدلی چیست؟
 • دیگران را مورد تحسین قرار دهید.

  برای جلب محبت دیگران، باید کاری کنید تا طرف مقابل حس کند که شخص مهمی است. جان دیوی پروفسور معروف می‌گوید: “بزرگ‌ترین انگیزه برای انسان، این است که احساس بزرگ و مهم بودن کند.”
  این واقعیت که طرف مقابلتان همیشه خود را بهتر از شما می‌داند، غیر قابل‌ انکار است. پس راه نفوذ به قلب فرد مورد نظر و جلب محبت او، این است که مهم بودن او را، در دنیای خودش تحسین و تأیید کنید. البته این رفتار باید کاملاً از روی صمیمیت باشد؛ نه تصنعی و ظاهری.

 • به تخریب دیگران نپردازید.

  هیچگاه فراموش نکنید که بدگویی از دیگران و منفی‌ بافی در مورد آنها، نه‌ تنها جلب محبت دیگران را برای شما به همراه ندارد، بلکه باعث می‌شود دیدگاه منفی نسبت به شما، در ذهن اطرافیانتان شکل گیرد و جلب توجهشان را نیز بسیار دشوار و به‌ نوعی غیرممکن می‌سازد.
 • مسائل پیچیده را ساده بیان کنید.

  آیا تا به‌ حال برایتان اتفاق افتاده است که با خود بگویید “این پیچیده‌تر از آن است که بتوان آن را توضیح داد؟” بعد از آن چه اتفاقی افتاد؟ تسلیم شدید؟
  اگر به مهارت گوش دادن فعال مسلط باشید و به مشکلات تعدادی از افراد به دقت گوش دهید و بتوانید به طور ساده برای آنها مشکل را بیان کنید، هنگامی که توضیحات شما را بشنوند، هیجان‌زده خواهند شد؛ چرا که شخص دیگری این کار را برای آنها انجام داده است.
  نابغه بازاریابی، جی آبراهام می‌گوید: “اگر بتوانید مشکلات مردم را بهتر از آنها برای خوشان توضیح دهید، آنها به طور خودکار تصور می‌کنند که شما راه‌ حلی برای مشکل آنها در دست خود دارید و به‌ این‌ ترتیب به‌سوی شما جذب می‌شوند.” بنابراین، یکی از مهم‌ترین شیوه‌های جلب محبت دیگران، توضیح و بیان مسائل آنها، به زبانی ساده است.

سخن پایانی

در این مقاله ما به بررسی تکنیک‌های ضروری برای جلب محبت دیگران پرداختیم و یاد گرفتیم که چگونه محبت دیگران را به خود جلب کنیم و با رعایت چه اصول و نکاتی، مورد توجه دیگران قرار بگیریم. به طور خلاصه، جلب محبت دیگران و جذب توجه آنها کاری ساده، ولی حساس است که باید به‌ درستی انجام گیرد. جلب محبت دیگران به خود، مانند هر مهارت دیگری نیاز به آموزش، تمرین و تکرار دارد تا به‌ درستی انجام گیرد.

با تشکر از شما که وقت خودتان را برای مطالعه این مقاله صرف نمودید. اگر نیاز به مشاوره و راهنمایی  در مورد در این مقاله یا اطلاع از دوره های آمورشی فراکوچ دارید، می‌توانید با مشاوران تیم فراکوچ در میان بگذارید.

4.5/5 - (8 امتیاز)

2 دیدگاه برای “چگونه محبت، عشق و توجه دیگران را به خود جلب کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *